Поки в світі існує вогонь, сонце, кипляча вода, електрика, кислоти і луги, люди будуть обпалюватися. Відбувається це регулярно і повсюдно: навряд чи знайдеться хоч один щасливчик, який ніколи не випробував неприємних наслідків «зустрічі» з гарячим чайником, полуденним літнім сонцем або вуглиною від багаття.

Поява пухирів (везикул) – головна ознака опіку другого ступеня. На поверхні шкіри утворюється міхур (верхній шар епідермісу, який відшарувався) заповнений лімфою або кров’ю. Повна регенерація шкіри в нормальних умовах зазвичай займає 1-2 тижні.

При опіках третього ступеня везикули можуть зливатися в були – більш великі бульбашки (від 1,5-2 см в діаметрі), заповнені серозною або геморагічною рідиною.

Отримавши невеликий опік, люди доволі рідко звертаються до лікаря. Найчастіше допомогу сьогодні шукають в інтернеті, намагаючись вилікувати опік підручними засобами. Ми зібрали для вас найпопулярніші питання, які стосуються опіків і пухирів, які так і хочеться швидше розкрити.

1. Чи можна мочити опік?

Можна, якщо опік невеликий, і цілість шкірного покриву не порушена. Підставте обпечене місце під прохолодну воду на 15-20 хвилин, і біль поступово вщухне.

Чи можна проколювати пухир від опіку

2. Чи можна обробляти опік перекисом водню?

Можна, оскільки перекис водню знезаражує пошкоджену шкіру і перешкоджає інфікуванню. Використовувати потрібно тільки 1% розчин.

3. Чи можна проколювати пухир від опіку?

Не можна. Тонка плівка шкіри, яка відшарувалася затримує пошкодження глибших шарів шкіри і захищає рану від інфекції. Накладати пов’язку на міхур теж не обов’язково: просто обробіть уражене місце антисептиком. Якщо пухир від опіку лопнув, вам буде потрібно захистити рану від пересихання і зараження. Провести правильний дренаж пухирів від опіку може тільки лікар, який потім покриє поверхню рани гігроскопічною асептичною пов’язкою.

Як лікувати опік в домашніх умовах

4. Чи можна засмагати і купатися після опіку?

Можна, якщо у вас повністю відсутні ознаки запалення шкіри. В іншому випадку про пляжі, лазні і солярії доведеться забути. Молода ніжна шкіра потребує захисту, дуже легко дратується, тому її слід зволожувати, обробляти сонцезахисним засобом з високим SPF, всіляко пестити і леліяти.

5. Чи можна мазати опік маслом?

Не можна (якщо мова йде про термічний або сонячний опік). Змащуючи уражене місце жирним кремом або маслом, ми тільки сприяємо поширенню опіку, адже жир створює на поверхні шкіри плівку, яка погіршує теплообмін.

Нагадаємо: у домашніх умовах можна лікувати тільки найлегші опіки. В іншому випадку ви ризикуєте заробити запалення і нагноєння рани. Якщо у вас виникли найменші сумніви щодо серйозності травми, зверніться за консультацією до терапевта.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ОПІК ОКРОПОМ – ЧОГО РОБИТИ НЕ МОЖНА

ЛІКУВАННЯ ОПІКІВ: ПРИСКОРЮЄМО ПРОЦЕСИ ЗАГОЄННЯ