Артритом називають цілу групу різних запальних захворювань суглобів. Існує кілька його різновидів. Остеоартрит є однією з найпоширеніших. Цей вид артриту в основному лікується знеболюючими, але зміна способу життя також може допомогти.

Фізичні вправи і зниження ваги, як правило, займають перші місця в списку важливих заходів при такому захворюванні. Режим харчування також може допомогти контролювати симптоми артриту. Незалежно від дотримання конкретної дієти, регулярне додавання деяких продуктів в раціон дає шанс заспокоїти хворі суглоби і уповільнити прогресування артриту, пише AARP.

Жирна риба

Риба, багата омега – 3 жирними кислотами, здатна допомогти в боротьбі із запаленнями та іншими симптомами остеоартриту. Наприклад, лосось містить два типи кислот омега – 3 (EPA і DHA), вони є у всіх клітинах організму. Жирна риба також може допомогти людям з аутоімунними формами артриту, включаючи ревматоїдний артрит, краще керувати своїм станом. Американська кардіологічна асоціація також рекомендує їсти таку рибу два рази на тиждень, щоб захистити серце.

Оливкова олія

Оливкова олія першого віджиму містить ненасичені жири, які можуть заспокоювати запалення в організмі. Крім того, є ймовірність уповільнити руйнування хрящів у людей з артритом. Крім того, оливкова олія містить сполуку, що називається олеоканталом. Вчені визначили, що олеокантал має механізм дії, аналогічний нестероїдним протизапальним препаратам, полегшуючи біль, повідомляє Американська організація пенсіонерів (AARP).

Вишня

Ця ягода багата антоціанами, потужними антиоксидантами, які також містяться в чорниці та малині. За словами дієтологів, антоціани можуть допомогти звести до мінімуму окислювальний процес, що сприяє запаленню в суглобах. Деякі дослідження також показують взаємозв’язок між вживанням вишні та рівнем С-реактивного білка, пов’язаного з аутоімунними формами артриту та остеоартрозом.

Часник

У роботі, опублікованій в науковому журналі BMC Musculoskeletal Disorders, дослідники визначили, що у людей, які їли часник, цибулю-порей або цибулю-шалот ймовірність розвитку остеоартриту кульшового суглоба була значно нижчою. Захисний ефект часнику може працювати завдяки діаллілдісульфіду-з’єднанню, яке, ймовірно, бореться із запальними білками, що загрожує пошкодженню хрящів.

Шпинат і кучерява капуста

Ця листова зелень багата вітаміном К, який, як показують дослідження, важливий для здоров’я хрящів. При цьому в деяких роботах зазначалося, що нестача вітаміну К в раціоні літніх людей призводить до розвитку артриту. Шпинат і кучерява капуста також здатні підвищити рівень фолієвої кислоти, вітаміну С, вітаміну А і кальцію. Однак при прийомі розріджують кров препаратів не варто збільшувати кількість такої зелені. Вітамін К може перешкоджати розрідженню крові, тому обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж вносити будь-які серйозні зміни в свій раціон.