Існує багато способів підвищити взимку імунітет, але які з них прості у виконанні і при цьому ефективні? Лікарі поділилися рекомендаціями, яким вони слідують самі.

Простий спосіб підвищити імунітет №1: додавати в усі страви часник. Користь часнику пов’язана з вмістом життєво важливої хімічної сполуки аліцину. Але важливо пам’ятати: аліцин виділяється при розрізанні зубчиків. Даний компонент допомагає боротися з застудою, кашлем і знижує кров’яний тиск.

Простий спосіб підвищити імунітет №2: вживати пробіотики. Пробіотики підтримують високий рівень корисних бактерій в ШКТ, а адже саме в кишечнику зосереджена велика частина імунної системи. Щоб організм отримував пробіотики, необхідно включити в раціон кисломолочні і ферментовані (квашені) продукти.

Простий спосіб підвищити імунітет №3: пити чай з імбиром. Імбир – ефективний стимулятор захисних властивостей організму. До його складу входять вітаміни А, С і В, мінеральні речовини (залізо, магній, цинк, кальцій) і рослинні кислоти: даний комплекс допомагає імунним клітинам активніше знищувати патологічні клітини, віруси і бактерії.

Простий спосіб підвищити імунітет №4: приймати вітамін D. Цей найважливіший вітамін організм виробляє його під впливом сонячних променів. Відповідно, взимку його синтез зменшується. Для його заповнення потрібно вживати яловичу печінку, сир, яєчні жовтки, а також на продукти, штучно збагачені вітаміном D (наприклад, молоко, апельсиновий сік і йогурти).

Простий спосіб підвищити імунітет №5: займатися спортом. Дослідження показують, що фізична активність допомагає знизити ризики гострих респіраторних інфекцій на більш ніж 20%. Однак заняття спортом не повинні бути виснажливими, інакше стрес, який організм відчуває взимку, – посилиться.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МІФИ ПРО ЗМІЦНЕННЯ ІМУНІТЕТУ

Джерело: МедікФорум