Щоденне виконання цих кроків може зміцнити ваше здоров’я та імунну систему.

Бадьора прогулянка

“Імунні клітини циркулюють по тілу під час вправ і протягом двох – трьох годин після них”, – говорить Девід Німан, директор Лабораторії людських можливостей Аппалачського державного університету.

Намагайтеся від 30 до 60 хвилин їзди на велосипеді, плавання, бігу або ходьби, які досить швидкі, щоб змусити вас важко дихати.

Смузі або салат після тренування

На початку пандемії Хелен Мессьє, сімейний лікар і імунолог з Каліфорнії, додала в свій раціон щоденний смузі з рослин, який включав в себе ряд різних фруктів і овочів.

«З точки зору харчування, різноманітність є найважливішою”, – каже вона. – “Тому я намагаюся їсти хоча б 10 порцій фруктів і овочів щодня».

Почніть розслаблятися

Стрес – це потужний імунодепресант, який наповнює Ваш організм кортикостероїдами – тими ж препаратами, які лікарі призначають для лікування аутоімунних захворювань.

“Ми використовуємо кортикостероїди при багатьох алергічних захворюваннях”, – говорить Марк Ансел, професор імунології та мікробіології Каліфорнійського університету в Сан-Франциско.

Подумайте про стероїдні креми від сверблячої висипки або кортикостероїди в інгаляторі астми. Вони працюють, пригнічуючи імунну систему-це не те, що вам потрібно, якщо ви намагаєтеся придушити армію вірусних загарбників.

Відвідайте друзів – віртуально або на природі

Нові дослідження показують, що самотність та соціальна ізоляція можуть посилити запалення у всьому тілі. Експерти не зовсім впевнені, як це зробити, але вони знають, що ефект посилюється з віком. Якщо погода хороша, подумайте про те, щоб запланувати прогулянку по парку на відстані (зрозуміло, з маскою). В іншому випадку відеочати в Zoom можуть заповнити прогалину в спілкуванні.

Риба на обід

Згідно з оглядом італійських дослідників, жирні кислоти омега-3, що містяться в жирній рибі (скумбрія, свіжий тунець, сардини і лосось), можуть помітно знизити рівень запалення у літніх людей. Дослідження на тваринах показують, що риб’ячий жир може поліпшити здоров’я і циркуляцію В-клітин, що виробляють антитіла.

Джерело: МедікФорум