УЗД нирок у Львові, Києві, Одесі, Дніпрі та інших містах входить до переліку найбільш затребуваних діагностичних процедур. Це проста, швидка, безболісна та нешкідлива методика. Це дослідження відрізняється від інших доступною вартістю, а також високою інформативністю. Процедура дозволяє дослідити стан сечостатевої системи, а також своєчасно виявити будь-які її захворювання.

Незважаючи на низьку ціну, УЗД сьогодні є найбільш точним методом діагностики захворювання як самих нирок, так і всієї сечостатевої системи. Воно дає змогу визначити топографічні або структурні патології, оцінити інтенсивність кровотоку у кровоносних судинах сечового міхура тощо.

УЗД та симптоми захворювання сечостатевої системи

Радимо обов’язково звернутися до лікаря по направлення на ультразвукову діагностику при наявності наступних проблем зі здоров’ям:

 • сильні больові відчуття під час сечовипускання, поява ріжучого болю;
 • мігрені, які регулярно повторюються без причини;
 • больовий синдром;
 • підвищення артеріального тиску до великих значень;
 • набряклість ніг, а також шкіри повік та обличчя;
 • часті больові відчуття у попереку.

Більшість з цих симптомів можуть вказувати й на захворювання інших внутрішніх органів. Однак нирки все ж слід перевірити, для чого найкраще підходить саме УЗД.

Мета проведення діагностики

Ультразвукове дослідження проводиться під час профілактичних оглядів, на які слід з’являтися хоча б раз на рік. Вони допомагають своєчасно виявити ті захворювання сечовидільної системи, які протікають без будь-яких симптомів та в майбутньому можуть стати серйозною проблемою для здоров’я.

Також лікарі видають направлення на УЗД, якщо в них з’являються підозри на наявність у пацієнта розповсюджених патологій:

 • сечокам’яна хвороба або уролітаз;
 • онкологічні захворювання, або пухлинні утворення, які не мають відношення до онкології;
 • обструкція сечовивідних шляхів;
 • патології чашково-мискової системи, які можуть вказувати на розвиток пієлонефриту;
 • запалення сечостатевої системи.

УЗД та доплерографія, які використовуються у комбінації, дають змогу оцінити кровопостачання сечового міхура, простати, нирок, так наднирників, які виробляють необхідні для життя гормони. Також ці методі діагностики дозволяють виявити будь-які ураження кровоносних судин так запальні процеси в органах.

Ще одна мета УЗД нирок стосується проведення хірургічних операцій по пересадці органу. У цьому випадку апарат для проведення дослідження допомагає здійснювати моніторинг ходу хірургічного втручання, а також оцінювати стан пересаджуваної нирки.

Віще вже згадувалося, що ультразвукова діагностика – це один з найбільш безпечних способів визначення стану сечостатевої системи. Він не має протипоказань та обмежень. Виключення становить наявність відкритих ран у тій області, де має проводитись дослідження. У цьому випадку краще перенести діагностичні процедури до загоєння або ж скористатися іншими методиками діагностики.

*На правах реклами