Від тих , хто скрупульозно стежить за харчуванням , часто можна почути : це – шкідливо , інше – теж, та й від третього краще утриматися як від вкрай некорисного . Так і виникають міфи про те , що здорове харчування – їжа несмачна , тужлива і одноманітна . Але якщо і ви намагаєтеся уникати смачних , але « нехороших » продуктів , ось чудові новини : деякі шкідливі продукти вже реабілітовані !
 
Незбиране молоко . Кажуть : незбиране молоко призводить до набору ваги , краще віддати перевагу знежиреному . Між тим, це сильно перебільшено. Дослідники з Гарвардського Університету представили результати спостережень , які показують , що знежирене молоко розпалює апетит і змушує більше тяжіти до калорійних перекусів , тоді як у любителів молока звичайної жирності такого не відбувається. Крім того , технологія знежирення значно знижує в молоці концентрацію корисних жиророзчинних вітамінів , наприклад , ретинолу , важливого для здоров’я очей і шкіри.

Сіль. Кажуть: сіль – біла смерть. Однак сіль містить не тільки відомий всім хлорид натрію, а й велику кількість мінералів, необхідних для роботи щитовидної залози і придушення надлишкового вироблення кортизолу, “гормону стресу”, що викликає ожиріння. Крім того, допомагає створити в шлунку оптимальне кислотне середовище, що робить її незамінним компонентом для хорошого травлення, А її недолік негативно позначається на обмінних процесах.

Шоколад. Кажуть: через шоколад з’являються прищі і зайва вага. Але ось в 2011 році Університет Кембриджа визнав, що вживання шоколаду є реальним механізмом зниження ризику інсульту і виникнення гострої коронарної недостатності. Також дослідники заявили, що шоколад допомагає знизити високий артеріальний тиск, а люди, які регулярно їдять шоколад, загалом стрункіші тих, хто його уникає.

Попкорн. Кажуть: попкорн – даремний , якщо не шкідливий , фаст-фуд. Однак сучасні дієтологи стверджують , що це така ж цільнозернова їжа , як і всяка інша з цілісного зерна , – з усіма супутніми достоїнствами. Принципове питання в тому , як готується попкорн. Якщо без використання великої кількості жирів і не з магазинного напівфабрикату , а на сковороді з підсушених зерен кукурудзи – це супер-продукт. Співробітники Університету Скрентона відкрили , що свіжий попкорн домашнього приготування містить більше антиоксидантів поліфенолів (речовини , що знижують ризик онкологічних і кардіоваскулярних захворювань) , ніж аналогічна за вагою порція фруктів або овочів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-10 продуктів, які забарвлюють зуби

Яйця . Кажуть: яйця підвищують холестерин. Це теж перебільшення. У 2013 році кілька провідних американських наукових організацій провели масштабний аналіз наслідків для здоров’я від вживання яєць. Було проведено 17 досліджень , і всі показали , що між судинними патологіями інсультами (а також , до речі , і виникненням діабету) і вживанням яєць немає ніякого зв’язку , їх можна їсти хоч щодня. Дієтологи навіть висловилися про те , що регулярне вживання яєць корисно , тому що речовини , які в них містяться не тільки не призводять до утворення шкідливого холестерину високої щільності , а й навіть « розріджують » той , що вже накопичився в судинах.