Лікар попередив про стан, який багато людей може ігнорувати.

20 відсотків населення страждають на синдром подразненого кишечника (СПК).

Хоча багато хто пов’язує СПК зі спазмами шлунка та терміновою необхідністю сходити в туалет, про цей стан потрібно знати набагато більше.

Втома – дуже поширене явище. Від 50 до 60 відсотків людей із СПК зазнають цього, пише Express.

Оскільки СРК призводить до запалення в організмі, у хворих на СПК (незалежно від того, чи знають вони про це захворювання чи ні) можуть виникнути мігрені.

Мігрень, що стосується близько 30 відсотків людей, які страждають на СПК, може бути викликана змінами рівня нейротрансмітерів, таких як серотонін, викликаними запаленням.

Читайте також:  Експерт розповів чому холодильник може бути бруднішим за сидіння унітазу

У тих, хто відчуває більш відомі симптоми СРК, такі як здуття живота та діарея, можуть розвинутися депресія та тривога.

«Депресія і тривога зачіпають близько 40 відсотків людей, які страждають на СПК. Довгостроковий та непередбачуваний характер життя із симптомами СПК може спричинити значний стрес, почуття ізоляції, розчарування та значно знизити якість життя».

Ніколи не знати, що вам зійде з рук під час їжі, боятися, що ви ніколи не знайдете «ліки», добровільна соціальна ізоляція та необхідність планувати маршрути з урахуванням громадських туалетів – все це завдає маси незручностей та привносить додатковий стрес у ваше життя.

Читайте також:  Які продукти вбивають підшлункову

«Хоча підвищений рівень запалення та болю вплине як на хімію вашого мозку, так і на вашу здатність нормально функціонувати», – пояснює лікар.

Проблеми з сечовим міхуром також можуть бути ознакою СПК, наприклад, частіше сечовипускання і відсутність почуття спустошеності.

Враховуйте обмежений простір для всіх ваших органів у галузі тазу та живота. Коли запор призводить до скупчення фекалій, а надлишки газів викликають роздмухування кишечника (що призводить до здуття живота та спазмів), місця не вистачає.

Тиск на сечовий міхур може змусити організм думати, що він сповнений, хоча насправді це не так, звідси й частіші походи до туалету.

Читайте також:  Як осіння погода впливає на настрій та гормональний фон

Ознаки СПК:

  • Втома
  • Мігрені
  • Депресія
  • Занепокоєння

Якщо ви хочете дізнатися, наскільки здоровий (або нездоровий) ваш кишечник, ви можете пройти ряд діагностичних процедур.

Наприклад, тест на мікробіом, який дасть кожному можливість взяти під контроль здоров’я свого кишечника на краще.