Відвідування зубного лікаря може виявитися корисним не тільки з точки зору гігієни порожнини рота і захисту від захворювань зубів і ясен. Існує кілька хвороб тіла, симптоми яких може ефективно розпізнати дантист.

Діабет

Дослідження 2014 року, проведене в США, показало, що дві третини дантистів перенаправляє своїх пацієнтів з пародонтитом (запалення навколо ясен) для перевірки на діабет. Справа в тому, що високий рівень цукру в крові викликає сухість у роті, що збільшує інтенсивність виникнення специфічних бляшок, роблячи людей з неконтрольованим діабетом більш уразливими перед хворобами пародонту.

Хвороби серця

Проведене в 2007 році дослідження показало, що люди з хворобами пародонту частіше стикаються з серцево-судинними захворюваннями, ніж люди з хорошою гігієною порожнини рота. А якщо у таких пацієнтів стоматологи починають лікування пародонтиту, так і стан їх серця істотно поліпшується, як з’ясували вчені з Університету Пенсільванії.

Читайте також:  Вчені назвали щоденні звички, які зроблять вас щасливішими

Деменція

Чи можуть зуби повідомляти про втрату пам’яті? Проведені в 2012 році британськими вченими дослідження показало, що літні люди з поганою гігієною порожнини рота на 76% частіше стикаються з деменцією. Це відносно нова галузь досліджень, і зв’язок між двома факторами ще до кінця не прояснився. Існує припущення, що бактерії Porphyromonas gingivalis, що викликають хвороби ясен, скупчуються в мозку у вже жертв деменції.

Остеопороз

Остеопороз не викликає руйнування емалі зубів, але ваш дантист можливо, помітить втрату кісткової маси оточуючих структур (наприклад щелеп) за допомогою рентгенівських знімків.

Кислотний рефлюкс

Швидше за все, ви відчуваєте печію в глибині грудей, але її вплив можна помітити і в роті. Якщо ви страждаєте від кислотного рефлюксу (гастроезофагеальнорефлюксної хвороби або ГЕРБ), то постійне надходження шлункового соку в рот негативно впливає на зубну емаль. Досвідчені стоматологи це побачать.

Читайте також:  Поцілунки з домашніми тваринами можуть бути небезпечними для здоров'я

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВІЗИТ ДО СТОМАТОЛОГА – ПРОФІЛАКТИКА ОБЛИСІННЯ

КРОВОТОЧАТЬ ЯСНА? ПРИЧИНИ, СИМПТОМИ, ЛІКУВАННЯ

ЯК ПОЗБУТИСЯ НЕПРИЄМНОГО ЗАПАХУ З РОТА