Існує ряд причин неприємного запаху з рота. І щоб позбутися від цієї проблеми, потрібно усунути першопричину.

Смердючі бактерії

Улюблені місця поселення бактерій у ротовій порожнині – язик, лінія ясен і проміжки між зубами. Як і будь-які інші живі організми, бактерії споживають їжу і виділяють відходи. Відходи бактерій – це летючі сірчисті сполуки, які і є основним джерелом неприємного запаху. Потрібно сказати, що бактерії люблять білкову їжу, саме тому м’ясоїди частіше зустрічаються з цією проблемою, ніж вегетаріанці.

У цьому випадку боротьба за свіжість дихання полягає насамперед у якісній гігієні порожнини рота. Щоденні засоби боротьби – це якісна зубна щітка і зубна паста, а також спеціальні засоби для ополіскування порожнини рота, якими потрібно користуватися двічі на день після ранкового та вечірнього чищення зубів, ясен і язика. Варто придбати зубну нитку, вона здатна видалити наліт у недоступних для щітки місцях.

Заведіть хорошу звичку мінімум раз на півроку відвідувати стоматолога з метою проведення гігієнічного чищення зубів. До цього відвідування можна приурочити і видалення зубного каменю, так як він є не тільки причиною неприємного запаху, але і з часом викликає різні захворювання зубів і ясен. І проконсультуйтеся у стоматолога на предмет правильного чищення зубів. Можливо ви здивуєтеся, але більшість з нас цю звичну й таку елементарну процедуру робить неправильно.

Читайте також:  Основні правила гігієни зубів дитини

Ну а якщо з гігієною все гаразд, а запах як був, так і залишився? Тоді шукайте причину з числа наступних:

Захворювання ротової порожнини

Пульпіт, періодонтит, пародонтоз, гінгівіт, стоматити, кісти зубів і багато інших захворювань зубів і ясен викликають специфічний неприємний запах з рота. І до тих пір поки не буде вирішена основна проблема, позбутися запаху навряд чи вдасться. Хіба що тимчасово замаскувати різними засобами.

Хвороби ЛОР-органів

Ангіна, фарингіт, синусит, тонзиліт, гайморит, захворювання трахеї і легенів та інші хвороби цього ряду сприяють розвитку халітоза (так фахівці називають неприємний запах з рота). Таким чином, слід боротися з інфекцією, а попутно вжити заходів для освіження дихання.

Наявність зубних протезів

Якщо халітоз з’явився після установки зубних протезів, це говорить про те, що за ними не здійснюється належний догляд і вони стали плацдармом для розмноження бактерій. Ну а про їх шкідливої ​​діяльності ми вже говорили. Щоб зубні протези не стали благодатним грунтом для розмноження бактерій, очищати їх потрібно з зовнішньої і з внутрішньої сторони спеціальною зубною щіткою, а на ніч поміщати в контейнер з антисептичною рідиною.

Хвороби внутрішніх органів

Дуже часта причина неприємного запаху з рота захворювання шлунково-кишкового тракту, нирок, печінки. Тому якщо є яке-небудь з цих захворювань, не зволікайте з візитом до профільного фахівця. Особливо має насторожити запах ацетону – це один з характерних ознак цукрового діабету.

Читайте також:  Основні правила гігієни зубів дитини
Ксеростомія або сухість у роті

Самий потужний і при цьому абсолютно природний очищувач ротової порожнини – це слина. Чим менше виробляється слини, тим гірше очищається порожнина рота, тим, відповідно, більше в ній накопичується бактерій з усіма витікаючими звідси наслідками. Всі ми помітили, що вранці прокидаємося з неприємним запахом з рота, навіть якщо чистили на ніч зуби, після чого не їли і не курили. Це відбувається тому що під час сну організм виробляє набагато менше слини, ніж вдень. Звідси і неприємний запах.

Якщо сухість у роті приймає хронічний характер, значить можна діагностувати ксеростомію, стан при якому слинні залози не працюють з належною ефективністю. Причин тому може бути декілька, наприклад, прийом деяких ліків.

Діагноз є. Що можна зробити ще?

Яка б не була основна причина через яку з’явився неприємний запах з рота, вирішуючи її, не нехтуйте «місцевими» заходами вирішення проблеми халітоза. Дійте комплексно.

Побільше пийте води.Так ви будете стимулювати утворення слини, яка, як було сказано вище, найефективніший засіб боротьби з бактеріями.

Читайте також:  Основні правила гігієни зубів дитини

Скорегуйте раціон. Неправильне харчування і надлишок білків в раціоні – часта причина неприємного запаху. Тому переглянете свої харчові пристрасті і введіть в раціон більше фруктів і овочів. І організму корисно, і від запаху допомагає позбутися.

Зміцнюйте зуби і ясна. Навіть якщо ви дуже вірите в свого стоматолога, не нехтуйте народними засобами, протягом століть довели свою ефективність. Ось кілька таких способів.

Зміцнити зуби і позбутися від кровоточивості ясен при пародонтозі допоможе склад рівних частин зубного порошку і подрібненого кореня аїру, яким потрібно чистити зуби два рази на день. А заодно і від запаху позбудетеся.

Ті ж проблеми ефективно вирішує відвар кори дуба. Полоскати ротову порожнину цим засобом потрібно двічі на день протягом двох-трьох місяців.

Не тільки освіжити дихання, але і відбілити зуби допоможе активоване вугілля. Його потрібно стовкти і чистити зуби 2-3 рази на тиждень, не забуваючи при цьому ретельно прополоскати рот.

Як бачите, вирішити проблему неприємного запаху з рота цілком реально. Головне, захотіти.

Запах з рота далеко не завжди є ознакою захворювання ротової порожнини. Проте починати пошук потрібно саме з неї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
РЕЙТИНГ ПРОДУКТІВ, ЯКІ ПСУЮТЬ ДИХАННЯ

СТОМАТОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ КУРЦІВ

ЗАПАХ АЦЕТОНУ З РОТА