Зміни, що відбуваються з пам’яттю, а також те, як людина спілкується іншими людьми, можуть вказувати на розвиток деменції.

Вік і сімейний анамнез людини є факторами, що підвищують ризик розвитку деменції, і знання ранніх ознак захворювання може допомогти швидше почати контролювати несприятливий процес.

«Симптоми, що виявляються на ранніх стадіях деменції, можуть бути настільки несуттєвими, що їх часто приймають за нормальне старіння. Фактично нездатність розпізнати ранні ознаки захворювання часто призводить до того, що, розвиваючись, воно не діагностується протягом декількох років», – повідомляють наукові фахівці.

За словами вчених з Social Security Institute of Excellence, сигналом, що вказує на розвиток деменції, може бути забудькуватість, котра має певні нюанси. Перш за все, повинні насторожувати проблеми з пам’яттю, які починають впливати на роботу, соціальне і сімейне життя людей.

«Забудькуватість може бути ранньою ознакою деменції. У таких випадках люди, наприклад, не просто втрачають речі або поміщають їх в невідповідні місця, але можуть забути, для чого вони взагалі призначені. Також люди можуть ходити в магазини і забувати, що вони там хочуть купити. Або їм може бути важко згадати те, що вони читали або бачили по телевізору, впізнавати знайомі обличчя, згадувати недавні події», – розповіли вчені.

Є ще одна ознака деменції, яка полягає в тому, як людина спілкується з навколишнім світом. Якщо він стає більш замкнутим і ізолює себе, це цілком може означати, що він знаходиться на ранніх стадіях деменції, про це пише Express.

«Людина з деменцією стає незацікавленою у спілкуванні з іншими людьми, будь то розмови про їх сімейне життя або бесіди на роботі. Також у разі деменції людина може не звертати уваги на те, що інші говорять з ним, або не помічає того, що повторює свої питання, слова і фрази, відчуває труднощі у пошуку правильних слів», – назвали фахівці інші ознаки хвороби.