Тільки 9% чоловіків доживають до пенсії, не маючи при цьому болів у спині, діабету та інших хронічних захворювань. Такого висновку дійшли дослідники з Великобританії.

Вік отримання національної пенсії у Великій Британії приблизно відповідає аналогічним показником в Україні після останньої пенсійної реформи. І ось аналіз статистики показав, що менше 10% всіх хлопчиків, що народжуються зараз, на території Туманного Альбіону доживуть до виходу на пенсію в доброму здоров’ї, пише Financial Times.

При цьому лише кожна шоста жінка до моменту виходу на заслужений відпочинок не страждатиме також від болісних болів у спині, артритів або діабету. При цьому з 1970-х років тривалість життя на території Великобританії збільшується, але разом із цим зростає і кількість років поганого здоров’я у людей похилого віку.

Загалом у британських пенсіонерів залишається близько 20 років життя після виходу на пенсію, як показує статистика середньої тривалості життя.

Проте переважна більшість пенсіонерів проведе ці роки у лікарнях, ковтаючи пачки ліків та страждаючи від інших хронічних порушень здоров’я, найпоширенішими з яких будуть артрити та старече недоумство.

При цьому народжені в найбідніших регіонах країни пенсіонери вже зіткнуться з різними хронічними порушеннями здоров’я за 10 років до виходу на пенсію.

Основними драйверами або причинами цих проблем є ожиріння, нестача фізичних навантажень та куріння. Здорова старість залишається недосяжною мрією для абсолютної більшості жителів однієї з найбагатших країн світу, і здається, що в Україні ситуація анітрохи не краща.