Сік сирої курки є головною причиною харчових отруєнь. Такого висновку дійшли експерти з Інституту харчових досліджень Великобританії.

Англійські дослідники виявили, що сік розморожених курок забезпечує бактеріям ідеальне навколишнє середовище для розмноження. У цьому середовищі добре себе почувають і кампілобактерії, які найчастіше викликають харчові отруєння. Дослідники також виявили, що курячий сік допомагає кампілобактерії приєднуватися до кухонних поверхонь, після чого вони утворюють там резистентну плівку, яка захищає їх і допомагає розвиватися далі.

Автори дослідження підкреслюють, що отримані ними дані свідчить про важливість регулярного чищення всіх кухонних поверхонь під час приготування їжі. Вони також сподіваються, що їх відкриття буде покладено в основу створення нових, більш ефективних способів чищення, який знизять прояви кампілобактерій і кількість харчових отруєнь.
 
У ході свого дослідження вчені зібрали зразки рідини, що виділяються розмороженими курками. Вони виявили, що в цій рідині прекрасно себе почувають кампілобактерії та інші види мікроорганізмів. Кампілобактерії не належать до числа найбільш стійких форм бактерій, тому вчених зацікавило, яким чином вони примудряються виживати за межами свого звичайного середовища проживання, тобто поза травної системи курок. Ці бактерії чутливі до кисню, але формування специфічної біоплівки допомагає їм зберігати життєздатність і навіть робить їх більш стійкими до різного роду антимікробних впливів.

Читайте також:  Дієтолог Лавські нагадала про важливість фосфору для зубів та кісток

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛІКИ ВІД ОТРУЄННЯ

ЩО МОЖНА ЇСТИ ПІСЛЯ ОТРУЄННЯ

ДІАГНОСТИКА ГОСТРИХ ОТРУЄНЬ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News