За даними Nation News, експертами в області харчування був опублікований список з п’яти найбільш шкідливих кухонь світу. В той же час є зовсім інша дієтологічна точка зору стверджує, що вплив їжі дуже індивідуальний, і абсолютно шкідливих або корисних систем живлення не буває.

В переліку шкідливих кухонь світу, складеному науковцями, виявилися гастрономічні традиції чеської, американської, німецької, бельгійської та угорської національних кухонь. Головна претензія фахівців – в цих раціонах занадто багато смаженого і солодощів. Крім того, експерти конкретизували, що чеська кухня визнана шкідливою за велику кількість страв з жирної смаженої свинини, калорійних гарнірів і пива, американська – за велику кількість жирного і солодкого фастфуду, німецька через надлишок свинини, пива, випічки і сосисок, бельгійська через надмірну кількість жирних молочних продуктів і солодкого, угорська – за перебільшено гостре м’ясо.

Але, коментуючи тему шкідливих національних кухонь, відомий дієтолог Маргарита Корольова помітила, що поняття корисна і шкідлива кухня вкрай суб’єктивні. Комусь шкідливим може стати те, що здатне піти на користь іншого, сказала Корольова.

На думку дієтолога, немає нічого поганого в тому, щоб пробувати кухню різних країн, так як організм завдяки цьому отримує різноманітні смакові враження. Але головне, потрібно уникати перенасичення і переїдання. Корольова підкреслила, що для кожної людини самою здоровою й природною буде система живлення рідного йому регіону.

«Треба віддавати перевагу стравам делікатної обробки зернових, м’яса, овочів і фруктів. Крім того, треба вести здоровий спосіб життя, вчитися керувати стресами і досить спати. Це буде профілактикою набору зайвої ваги і таких проблем, як розвиток гіпертонії, ішемії, хвороб судин, онкологічних захворювань», – порекомендувала експерт.

Джерело: МедікФорум