Ця страва користується особливою популярністю не тільки в США, але і в інших країнах світу, в тому числі в Україні. Навіть якщо ви дотримуєтеся дієти, то дозволити собі це задоволення можна, але нечасто.

За словами головного позаштатного дієтолога Московського Департаменту охорони здоров’я Антоніни Стародубової, здорова людина може дозволити собі з’їсти бургер не більше двох разів на місяць.

При цьому зовсім необов’язково робити вибір на користь котлети на листках – по калорійності така страва практично не відрізняється від звичайної.

“Останнім часом ми стали все частіше зустрічати в меню ресторанів “гамбургер в листі” і, напевно, багато хто вважатиме, що це менш калорійний продукт, проте такий бургер як правило містить близько 20 г білків, 20 г жирів, 5-10 г вуглеводів (що зрозуміло, так як в ньому немає булочки) і тягне на 250-300 калорій, але, на жаль, насичених жирів в ньому так само багато, як і в класичному”, – сказала експертка.

Читайте також:  П'ять продуктів, які здаються корисними, але шкодять здоров'ю

Вона пояснила, що калорійність гамбургера залежить від розмірів і конкретного складу, а не від типу.

Причому від картоплі фрі, соусів і солодких напоїв найкраще відмовитися, якщо ви вирішили порадувати себе цією стравою, підкреслила Стародубова.

Самий нешкідливий тип гамбургера – цей той, який ви самі приготували вдома. Найкраще використовувати цільнозернову булочку або хлібці, котлету з нежирного м’яса або сої і побільше овочів. Жирний соус рекомендується замінити лимонним соком або нежирним йогуртом, повідомляє агентство «Москва».