У жирів незаслужено погана репутація. Організму необхідні корисні жири для правильного функціонування. Однак важливо, який тип жиру ви споживаєте. Лікар розкриває, які джерела жирів найкорисніші.

“Одна з основних причин, через яку нам необхідно їсти жир, полягає в тому, що він забезпечує деякі незамінні жирні кислоти, які наш організм не може виробляти самостійно”, – каже лікар-нутриціолог Бєляєва Лана.

За сучасними науковими даними, споживання корисних жирів може допомогти нам довше залишатися ситими, пережити суворі умови життя і, можливо, навіть жити довше.

Тому дуже важливо, щоб у меню були корисні жири. Ці п’ять продуктів є відмінними джерелами жиру, тому їх слід їсти частіше.

Здоровий сніданок: вівсянка

Більшість людей не думають про вівсянку, коли уявляють собі їжу з високим вмістом жирів. Але одна з причин, через яку сніданок зберігає почуття ситості протягом тривалого періоду часу, полягає в тому, що він містить більше жирів, ніж більшість інших злаків, особливо корисних мононенасичених та поліненасичених жирів.

Читайте також:  Названо 3 основні симптоми захворювання раку печінки

“Овес також корисний для забезпечення організму амінокислотами, вітамінами та мінералами, такими як B6 та залізо. Нарешті, зерно є джерелом білка та кальцію”.

Жир із водоростей: спіруліна

Спіруліна – це древній вид синьо-зелених морських водоростей, що також рекламується як суперпродукт. Його часто додають до смузі у вигляді темно-зеленого порошку.

Задовго до того, як почалася епоха блендерів, водорості були джерелом їжі: ацтеки сушили та їли їх у Мексиці у 17 столітті. Ціанобактерії багаті білком та залізом, але також містять амінокислоти та жири.

“Всього дві столові ложки спіруліни містять один грам жиру. Це не так багато, як у яйці або шматку м’яса, але для невеликого шматочка водорості вражає”.

Читайте також:  Лікар назвав серед причин тривалого кашлю хвороби серця та рак

Екзотично та смачно: кокосова олія

Кокосове масло багате насиченими жирами, але його все одно рекомендується вживати. Близько 50 відсотків вмісту жирних кислот у кокосовому маслі припадає на лауринову кислоту, яка переробляється в печінці та використовується мозком як енергія, а не відкладається у вигляді надлишкового жиру.

Кокосове масло є швидким наповнювачем, а тригліцериди, що містяться в ньому, з середньою довжиною ланцюга (МСТ) допомагають спалювати більше жиру і втрачати вагу. Є навіть дані, що олія може допомогти хворим на рак молочної залози та матки.

“Кокосове масло слід використовувати з обережністю. Оскільки користь для здоров’я ненасичених жирів та олій досі більш доведена, ніж насичених”.

Читайте також:  Ось чому слід регулярно пити томатний сік

Жирна закуска: горіхи

Всі горіхи – це закуска з високим вмістом жирів, тому вони обов’язково мають бути частиною збалансованої дієти. Один горіх все ще має перевагу: користь волоських горіхів для здоров’я унікальна.

“Волоські горіхи містять жирну кислоту омега-3, звану альфа-ліноленовою кислотою (АЛК), яка також міститься в лляному насінні, соєвих бобах, коноплях і насінні чиа. Це одна з двох незамінних жирних кислот, які організм не може виробляти сам (друга – Лінолева кислота)”.

Високий вміст білка: едамам

Як і тофу, незрілі соєві боби (або едамамі) є чудовим джерелом жиру. Вони також багаті на клітковину і білок і можуть бути корисні для старіння кісток.

Одна чашка приготовленого едамамі забезпечить вас вісьмома грамами жиру, з яких лише один грам є насиченим.