Підвищений холестерин здатний довести до інфаркту або інсульту. Щоб зменшити синтез цієї речовини в печінці, лікарі рекомендують внести кілька змін у спосіб життя.

Ходити пішки. Для профілактики підвищеного холестерину важливо мінімум 3-4 рази в тиждень ходити пішки хоча б по півгодини. Також дуже корисні прості вправи, будь-яка рухова активність, ігри в теніс або у волейбол.

Їсти часник. Якщо немає хвороб шлунка і кишечника, то в день слід з’їдати по 2-3 зубчики часнику без термічної обробки. Цей овоч – чудовий «чистильник» судин.

Вживати продукти з пектином. Пектин – різновид клітковини. Він також ефективно звільняє судини від холестеринових налипань на стінках. Важливо вживати в їжу сочевицю, горох, квасолю та інші бобові.

«Правильне харчування – це основний немедикаментозний спосіб знижувати рівень холестерину. Необхідно не тільки включати в раціон продукти, які допомагають зменшити його концентрацію. Слід виключити з меню ті різновиди їжі і напоїв, які сприяють його підвищенню. Здорове харчування не дасть позитивного ефекту в поєднанні зі шкідливою їжею”, – розповіли експерти.

Диспансеризація. До підвищення рівня холестерину можуть вести деякі хвороби – наприклад, цукровий діабет, гіпотиреоз, захворювання нирок і печінки. В цьому випадку боротьба з холестерином може бути ефективною тільки за умови діагностики та лікування основного захворювання.

Настрій на позитив. Як не дивно, при підвищеному холестерин сміх діє як ліки, яке покращує стан судин. Шукайте приводи для радості.

Джерело: LHealth.info