Американські вчені з Університету Джонса Хопкінса оприлюднили результати свого дослідження. Останнє було присвячено здоровому способу життя. Результати спостережень, проведених вченими, полягають в тому, що існує чотири звички, дотримання яких протягом восьми років, знижує ризик смерті. Дотримання простих правил в першу чергу відбивається на здоровому функціонуванні серцево-судинної системи і в цілому продовжує життя.

Регулярна фізична активність, середземноморська дієта (місцеві сезонні овочі, боби, горіхи, насіння, хлібні злаки, оливкова олія, йогурти і сири з низьким відсотком жирності; риба переважніше м’яса), нормалізація ваги і відмова від куріння – ось чотири складові здорового способу життя.

У ході дослідження велося спостереження за здоров’ям 6200 людей у ​​віці від 44 до 84 років. У тих, хто дотримувався корисних звичок, ризик померти протягом восьми спостережуваних років був нижче на 80% у порівнянні з тими, хто вів протилежний спосіб життя. Передбачається, що ймовірність передчасної смерті знижується ще більше, якщо дотримуватися вище перерахованих правил не протягом восьми років, а протягом усього життя.