Вивчення вченими повсякденних предметів людського побуту завершилося висновком про те, що в них утримуються високі рівні канцерогенного важкого металу кадмію. Авторами дослідження, що показав це, стали вчені Плімутського університету (Великобританія).

Кадмій застосовується для створення фарбувальних складів яскраво-червоного, оранжевого або жовтого кольору. За словами дослідників, з часом частинки фарби, що містить кадмій, відпадають з поверхні повсякденних предметів, розносяться по приміщенню і можуть по-різному проникати в організм людей, що мешкають у ньому.

Дослідники встановили: канцерогенний кадмій може бути присутнім у фарбі, дитячих пластикових іграшках, керамічних і скляних забарвлених виробах.

«Концентрація кадмію в оточуючому людину середовищі не повинна перевищувати 50-800 частин на мільйон. Однак на поверхні деяких речей концентрація кадмію може у багато разів перевищувати допустимі рівні», – констатували автори проекту.

Найбільш значні рівні канцерогенного металу фахівці виявили на поверхні старих і нових склянок і пляшок з малюнками або написами – вміст металу було виявлено у 70% таких виробів. Повсякденні предмети з кераміки також відзначилися високим рівнем вмісту канцерогенного кадмію (40 тисяч частин на мільйон). На старих предметах побуту з пластмаси нарахували до 35 тисяч частин на мільйон.

Потрапив в організм кадмій дуже погано з нього виводиться. В першу чергу метал накопичується в нирках, і після перевищення його концентрації в нирковій тканині з’являються важкі симптоми – задишка, наявність білка в сечі, недокрів’я, ниркова недостатність. Крім того, кадмій має виражений токсичний вплив на статеві залози. В якості канцерогену його перш за все пов’язують з розвиток раку легенів.

На думку експертів, виробники повсякденних предметів (в першу чергу скляного посуду, з якої токсини швидше за все потрапляють в організм людини) повинні відмовитися від застосування дешевої мінеральної фарби. Пофарбований посуд особливо небезпечно використовувати для кислої їжі і напоїв.