Імунну систему, що захищає організм від коронавірусної інфекції, можуть послаблювати деякі звички харчування, яким ви слідуєте в самоізоляції. Серед них – вживання алкоголю, захопленість солоними продуктами, цукром та інші.

Підтримка хорошого стану імунної системи є одним з важливих умов профілактики зараження коронавірусом в період триваючої пандемії. Перебуваючи в самоізоляції, намагайтеся контролювати свої звички харчування, особливо це важливо робити щодо п’яти з них, найбільш сильно впливають на імунітет.

Пиття алкоголю. Дослідники відзначають: між вживанням спиртного і ослабленим імунною відповіддю існує зв’язок. Це означає, що у людей, що дозволяють собі регулярну випивку, підвищена сприйнятливість до пневмонії і синдрому гострого респіраторного стресу, пов’язаного зі смертельними наслідками. Також любителі випити відрізняються неповним одужанням від інфекцій, схильністю до розвитку сепсису.

Читайте також:  Провісник інфаркту: особливе відчуття вночі перед нападом

За даними Центрів контролю за захворюваннями (CDC), надмірне вживання алкоголю можна вважати 8 і більше напоїв на тиждень для жінок і 15 (і більше) більше для чоловіків.

Любов до солоного. Вчені університетської лікарні Бонна після досліджень на людях і мишах, прийшли до висновку, що занадто велика кількість солі в харчуванні може сприяти імунодефіциту. Особливо відчутно при цьому знижується здатність організму боротися з бактеріальними інфекціями. Не варто забувати: хоча COVID-19 є вірусним захворюванням, воно може привести до вторинних бактеріальних інфекцій. Експерти радять в умовах самоізоляції вживати не більше 4 грамів солі в день.

Читайте також:  3 зміни в очах, які говорять про проблеми зі здоров'ям

… до солодкого. Не потрібно повністю відмовлятися від цукру, проте необхідно уникати його постійного надлишку. Велика кількість цукру (перш за все, додається в різні продукти харчування) послаблює імунну систему, знижуючи здатність імунних клітин знищувати проникаючих в організм біологічних агресорів – вірусів, бактерій, грибків і т. д.

Велика кількість кофеїну. Кава, чай, шоколад, кола, енергетичні напої – якщо все це в умовах самоізоляції споживається у великій кількості, може страждати сон, який стає неспокійним, неглибоким, занадто коротким. Як наслідок, в організмі збільшується запалення, що ставить під загрозу міцність імунітету.

Недолік простих натуральних продуктів. Дослідження показують, що активне споживання харчових волокон і пребіотиків підтримує здорові імунні функції організму, включаючи захист від вірусів. Джерелами цих речовин є цільні продукти, включаючи овочі, фрукти, бобові, зерно і насіння. Звичка харчуватися напівфабрикатами, переробленими продуктами скорочує кількість корисної їжі в раціоні, що дуже шкідливо.

Читайте також:  Секрети довголіття: 5 звичок, які старять тіло