«Народна» медицина може бути такою ж ефективною, як і офіційна, але вдаватися до неї без призначення лікаря все одно не варто: неправильно підібрані чаї і збори, куплені в аптеці, можуть спровокувати дуже серйозні захворювання!

Багато хто з нас, захворівши, не поспішають звертатися до лікаря або лікуватися за допомогою «офіційних» медикаментів, а вдаються до допомоги народної медицини і намагаються впоратися з хворобою аптечними трав’яними зборами. Для заспокоєння, для схуднення, для імунітету і краси — важко навіть перерахувати всі ці «для», які можна купити в будь-якій аптеці. Але чи дійсно вони безпечні? Розповідаємо про ті чаї і збори, які ні в якому разі не можна приймати без призначення лікаря.

Читайте також:  Перераховані предмети побуту, які можуть вас вбити

Чай з солодкою

Канадські вчені з університету Макгілла попереджають: чаї і збори, до складу яких входить корінь солодки, можуть бути смертельно небезпечні. Зловживання солодкою може привести до розвитку гіпертонії, “вимивання” калію, який необхідний для нормальної роботи серця, а також порушення функції нирок.

“Очищаючі” чаї

Збори, до складу яких входять трави, що володіють сечогінним ефектом, користуються великою популярністю: їх часто купують після курсу антибіотиків, а також «для схуднення». Але ні в якому разі не можна приймати їх безконтрольно, без призначення лікаря та дотримання рекомендованих норм: по‑перше, вони збільшують навантаження на нирки і здатні порушити їх нормальне функціонування; по‑друге, сечогінні чаї виводять багато рідини і в підсумку може порушиться здоровий електролітний баланс; нарешті, по-третє, ці чаї можуть спровокувати руху каменів у нирках.

Читайте також:  Які продукти небезпечні для мозку

Збори зі звіробоєм

Ця трава входить до складу заспокійливих, «антистресових» чаїв, а також в так звані збори «для жіночого здоров’я». Але застосовувати їх слід з великою обережністю: звіробій може впливати на дію препаратів, посилюючи або послаблюючи їх дію. Наприклад, якщо ви приймаєте гормональні контрацептиви і регулярно п’єте чай зі звіробоєм, дія протизаплідних препаратів може бути ослаблена.

Збори з чистотілом

Незважаючи на те, що чистотіл офіційно визнаний небезпечним і до складу офіційних зборів він не входить, він як і раніше користується популярністю і досі можна купити «саморобні» чаї з ним у складі. Тим часом, ця “нешкідлива” травичка може спровокувати серйозні опіки внутрішніх органів і серйозно нашкодити здоров’ю.

Читайте також:  Як холодна вода може викликати проблеми із серцем

Мучниця

Ще одна популярна травичка, яка далеко не так нешкідлива, як може здатися. «Ведмежі вушка» — так в народі називається мучниця — входить до складу багатьох сечогінних зборів, але приймати її варто з обережністю: у великих кількостях вона може нашкодити здоров’ю нирок.

Ерва шерстиста

Її часто рекомендують при жовчнокам’яній хворобі-і ця рослина і правда може розчинити камені. Але справа в тому, що відвар також здатний зруйнувати зубну емаль і «вимити» кальцій з кісток. Так що якщо вже приймаєте такий збір, по‑перше, проконсультуйтеся з лікарем, по‑друге, приймайте кальцій, а, по-третє, пийте відвар через соломинку, щоб захистити зуби.