Вчені відповіли на питання про те, як дожити до 100 років. Вони зібрали від довгожителів найдивовижніші рецепти, серед яких вживання в їжу свинячих копит, віскі вранці і навіть викурювання 30 сигарет в день.

Геронтологія десятиліттями шукає відповідь на питання про те, чому деякі люди доживають до 100 років і навіть більше, а іншим не вдається дотягнути і до 70, незважаючи на правильний спосіб життя. Звичайно, значну роль відіграють гени, але повинні існувати і якісь фактори способу життя, що сприяють довголіттю. Однак аналіз історій численних довгожителів показує, що вони зовсім не є зразками для наслідування в плані ведення здорового способу життя. Багато з цих рекордсменів споживають алкоголь, хтось курить, а хтось взагалі не приділяє ніякої уваги спорту.

Приміром. 112-річний ветеран Другої світової війни з Техасу Річард Овертон, який сьогодні вважається найстарішим чоловіком в країні, вважає, що своїм довголіттям він зобов’язаний сигарам, регулярному віскі вранці і морозиву. Всі ці атрибути точно ніяк не віднесеш до ознак здорового способу життя, але приклад Овертон показує, що у когось вони можуть спрацювати. Приблизно 25% довгожителів називають правильне харчування причиною своїх рекордів, але 29%, тобто ще більше балують себе різного роду борошняними виробами, смаженою ковбасою і якимись газованими напоями, які однозначно визнаються шкідливими вченими. Досить сказати, що померла в 1997 році 122-річна француженка Жанна Кальман, яка офіційно вважається найголовнішим довгожителем в історії людства, своїм секретом називала цигарки, вино і шоколад. Навіть на свій 117-й день народження Жанна дозволяла собі викурити кілька сигарет і випити вина.

Незліченна кількість досліджень показувала переваги сімейного способу життя. Однак італійка Емма Морано, яка померла в 2017 році у віці 117 років, називала своїм секретом «швидкий відхід від чоловіка». Емма більше ніколи не вступала в шлюб. Серед інших не менш дивних рецептів, якими ділилися довгожителі, споживання кока-коли, відмова від макіяжу, сон протягом багатьох днів, віскі з чаєм, по 4 шматочка бекону щоранку, арахісове масло, багато сексу, а також збереження гарного настрою за будь-яких умов.