Ці захворювання на початкових стадіях можуть довгий час не давати певних симптомів. Коли хвороби проявляються, здається, що вони виникають миттєво.

Гіпертонія. За статистикою, приблизно половина людей живуть з підвищеним тиском, не підозрюючи про це. Гіпертонію тому і називають «мовчазним вбивцею» – розвиваючись довгий час без симптомів, вона може проявитися одного разу у вигляді інфаркту, інсульту або проблем з нирками. При цьому чоловіки більш схильні до артеріальної гіпертензії, яка протікає без симптомів.

Діабет. За словами лікарів, діабет – одна з найпідступніших хвороб: його ранні стадії рідко супроводжуються хворобливими відчуттями і не завжди мають виражені симптоми. Щоб помітити сигнали діабету, необхідно уважно прислухатися до свого організму і, звичайно, знати, на які порушення потрібно звернути увагу. Перші дзвіночки діабету – сухість у роті, спрага, часте сечовипускання, нечіткий зір. Ці симптоми часто пропускаються, тому що здаються незначними в обставинах звичайного життя і роботи людей, або їх списують на інші нездужання.

Читайте також:  Простий аналіз крові розкриє шанси дожити до 100 років

Апное уві сні. При даному порушенні у людини під час сну переривається дихання. Подібні неконтрольовані затримки дихання дуже небезпечні для мозку, які в такі моменти перестає отримувати необхідний йому кисень. Раніше вважалося, що апное схильні приблизно 20% населення, але останні європейські дослідження, в яких синдром апное підтверджували інструментальними методами, говорять про те, що він властивий 84% жінок і 61% чоловіків. Діагностувати апное уві сні непросто. Сонливість, погіршення настрою і когнітивних функцій, пов’язані з поганим сном, – всі ці симптоми можуть виникати і з інших причин.

Рак легенів. Лікарі відзначають, що ця хвороба довго розвивається практично безсимптомно, а може з’явитися навіть у тих людей, які ніколи в житті не курили.

Читайте також:  Як телефонні дзвінки позначаються на роботі серця

Синдром полікістозних яєчників. При даному захворюванні жіночий організм виробляє у великій кількості чоловічі гормони, мм страждає приблизно кожна десята жінка. Фахівці застерігають про те, що наявність полікістозу яєчників збільшує ризик розвитку діабету 2 типу, проблем з серцем, апное і раку ендометрія.

Глаукома. Підступність хвороби в тому, що людина може довго не відчувати підвищення внутрішньоочного тиску. Очна рідина протягом тривалого часу тисне на зоровий нерв, поступово руйнуючи його, і сітківку ока. Зазвичай на той момент, коли тривожні симптоми стають помітними – різке звуження поля зору, порушення гостроти зору – лікарі констатують загибель великої частини зорового нерва.

Читайте також:  Ніч перед телевізором може призвести до деменції