Всі ми знаємо, що газована вода, солодощі та енергетичні напої дуже шкідливі для зубів. Але список подібних продуктів містить і інші, куди більш несподівані найменування.

Цитрусові

Вітамін С, який міститься в них необхідний для підтримки оптимального рівня колагену в яснах, але надлишок цитрусових негативно впливає на зубну емаль. Особливо шкідливі для зубів лимони і лайми, і вже тим більше апельсиновий сік, який плюс до всього містить цукор. Тому пити його слід тільки через соломинку.

Мигдаль

Один з найбільш корисних для здоров’я горіхів, насичений вітаміном Е і “здоровими” жирами. На жаль, мигдаль це жорсткий плід, який потрібно розгризати, в результаті чого зуби можуть кришитися і навіть ламатися.

Консерви

Прекрасна добавка в сендвіч – мінімум калорій і максимум смаку. Але вони містять багато кислоти через використання оцту. А ця кислота позбавляє зуби мінералів. У деяких консервах міститься цукор, дуже шкідливий для зубів.

Сухофрукти

Ще один різновид здорового десерту. Позбавлені води, сухофрукти через це перенасичені цукром, через що вони в прямому сенсі слова липнуть до зубів, викликаючи утворення бактерій.

Кава

Насичена корисними антиоксидантами, кава забарвлює зуби, що сприяє утворенню зубного нальоту.

Арахісове масло

Дуже популярний і смачний десерт, збагачений білками. Через свою “липкість” затримується на зубах, що збільшує ризик карієсу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
6 БЕЗНЕВИННИХ ЗВИЧОК, ЯКІ ПСУЮТЬ ЗУБИ

ТОП-10 ПРОДУКТІВ, ЯКІ ЗАБАРВЛЮЮТЬ ЗУБИ

ТОП-5 ПРАВИЛ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я ЗУБІВ