Сімейна сварка чи конфлікт на роботі не просто приводять до поганого настрою. Злість може стати причиною необдуманих вчинків і небезпечної для життя поведінки, на кшталт агресивного водіння автомобіля. Провідні американські експерти в галузі управління гнівом склали список з 10 речей, які не повиненна робити людина під впливом злості.

1. Не спати

Це з бідою рекомендують “переспати одну ніч”, а вкладатися спати в стані злості не слід. Негативні емоції не тільки збережуться, але й помножаться, так як у сні наш організм переробляє інформацію, отриману протягом дня.
 
2. Не слід сідати за кермо

У стані сильного нервового збудження і злості ви можете втратити необхідну концентрацію, що загрожує дуже важкими наслідками.
 
3. Не зганяти злість

Дослідження показують, що вихлюпування своєї злості на якихось інших людей (наприклад, через інтернет) роблять людину ще менш щасливою і ще більш злою.
 
4. Не їсти

У стані злості наша увага до вибору здорової їжі слабшає. А організм, який знаходиться під дією стресу і негативних емоцій погано справляється з нормальним переварюванням їжі.
 
5. Не сперечатися

Продовження діалогу, який вже викликав приступ злості, не дасть можливості заспокоїтися. І ви почнете говорити дуже багато речей, про які потім будете шкодувати.
 
6. Не залишати пости в інтернеті

Знову-таки, за подібні пости вам згодом буде соромно.
 
7. Не надсилати електронних листів

Причини ті ж самі, що і в пункті 6.
 
8. Не вживати алкоголь

Спроба заспокоїтися за допомогою келиха вина зазвичай призводить до протилежних результатів. Алкоголь знижує самоконтроль, і людина починає поводитися ще більш імпульсивно.
 
9. Не ігнорувати тиск

Стрибки артеріального тиску в стані злості дуже небезпечні. Збільшується ризик розвитку інсультів та інфарктів.
 
10. Не займатися самокопанням

Напружені роздуми на тему того, чому та чи інша людина завдала вам образи, не зменшує напруження злості, а тільки підсилює його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК АЛКОГОЛЬ ВПЛИВАЄ НА НАСТРІЙ?

СІМЕЙНУ СВАРКУ МОЖНА ПОГАСИТИ ОДНІЄЮ ШОКОЛАДКОЮ

КРИЗА СЕРЕДНЬОГО ВІКУ У ЧОЛОВІКІВ