Маленькі діти більш вразливі грипом, якщо у них є старші брати і сестри, попереджають вчені. І чим більше мають братів або сестер, тим частіше вимагають госпіталізації. Це висновок з величезного дослідження, в якому вчені досліджували 400 тисяч малюків.

Вчені з британського університету University College London і Great Ormond Street Hospital розглянули здоров’я всіх дітей, народжених в Шотландії між жовтнем 2007 і квітнем 2015. Встановили, що більше тисячі дітей були відвезені в лікарню через ускладнення грипу, а більшості госпіталізованих були старші брати і сестри або вони народилася між липнем і груднем, тобто коли починається сезон грипу, і у них ще слабо розвинена стійкість.

Вакцинація проти грипу

Дослідження опубліковане в “European Respiratory Journal”. Британські вчені радять батькам, щоб вакцинували проти грипу своїх старших дітей, тому що для молодших дітей вакцина недоступна. (Її можна використовувати для дітей старше шостого місяця.)

Д-р Магдалена Архімовіч, отоларинголог та алерголог з Варшавського Медичного Університету радить, в першу чергу зміцнити імунітет, тому що на вірусні інфекції верхніх дихальних шляхів, не тільки грип, піддаються всі діти, а особливо ті, які ходять в ясла або дитячий сад. – Стрес, викликаний зміною режиму життя, коли дитина вже не сидить вдома, а тільки починає ходити в ясла або дитячий сад, викликає зниження імунітету. Крім того, малюк стикається там з однолітками, а такі контакти з дітьми, які часто чхають або кашляють, сприяють поширенню вірусів, – нагадує д-р Архімовіч.

Непотрібні антибіотики

Зі звіту, підготовленого саме компанією Bionorica, слідує, що деякі здорові діти, які не мають ніяких генетичних проблем, проходять 10-12 інфекцій в рік, а буває, що кожна з них триває до двох тижнів. Це означає, що дитина залишається в будинку протягом півроку. Багато хто з цих дітей приймає тоді антибіотик. – Даремно, тому що інфекції верхніх дихальних шляхів, самі себе лікують. Тільки якщо ми проігноруємо їх, і замість того, щоб сидіти вдома, ми будемо ходити в школу, дитячий сад або на роботу, дійде до бактеріальних суперінфекцій і тоді антибіотик буде потрібен, – пояснює д-р Архімовіч. Краще цього уникнути!