Коли ви хворієте, вам постійно говорять, що потрібно більше пити. І це дійсно так, адже щоб одужати, вашому організму необхідна додаткова кількість рідини. Але що ж у вас має бути в чашці? Деякі напої чудово знімають симптоми застуди і полегшують перебіг хвороби, а деякі навпаки погіршують стан організму. Ось кілька порад щодо того, що варто і не варто пити при застуді і грипі.

Корисні напої

Трав’яні та ягідні чаї

Теплі напої заспокоюють запалене горло, усувають закладеність носа, полегшує дихання. Плюс до цього, чашка негарячого чаю підбадьорить вас і поліпшить настрій. Якщо ви зупините свій вибір, наприклад, на корені імбиру, то зможете підтримати свій імунітет. Для отримання більшого ефекту додайте в чай трохи меду — це заспокоїть кашель і допоможе вам заснути.

Тепла вода з лимоном

Запобігає зневодненню організму, полегшує дихання. Також лимон містить велику кількість вітаміну С і є багатим джерелом антиоксидантів, які прискорюють процес одужання при його регулярному вживанні.

Супи

Легкі супи і бульйони чудово відновлюють сили організму, особливо це важливо в період, коли зовсім нічого не хочеться їсти. Крім того, як показують деякі дослідження, вони зменшують запальні процеси в організмі. Також гарячий бульйон сприяє розрідженню мокротиння.

Небезпечні напої

Ці напої не допоможуть вам впоратися із застудою, більш того вони можуть погіршити ваш стан.

Енергетичні напої

В деяких випадках вони можуть відновити водний баланс, якщо ваш організм дуже зневоднений, але насправді користі від них мало. До того ж вони містять велику кількість цукру.

Пакетовані фруктові соки

На перший погляд, здається, що дуже корисно пити соки під час застуди, особливо дітям, але в них міститься велика кількість цукру. А цитрусові соки до того ж можуть викликати роздратування запаленого горла. Якщо все-таки вашій дитині хочеться соку, можна додати в чашку води пару ложок соку.

Кава і чай

Ці напої не рекомендується вживати під час хвороби, оскільки вони сприяють зневодненню організму.

Алкоголь

Погіршує стан організму під час хвороби: може виникнути нудота, посилитися головний біль і ломота в тілі. Спиртні напої знижують здатність організму боротися з інфекцією. Тому їх вживання варто відкласти до кращих часів.

Але якщо під час хвороби для відновлення водного балансу і виведення продуктів розпаду вірусів рекомендується рясне пиття, то це не означає що потрібно випивати протягом дня кілька літрів води. У всьому потрібна міра. Особливо обережними в цьому питанні повинні бути люди з нирковою недостатністю і цукровим діабетом. Не забувайте проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем!

Джерело: HeadInsider