Зміцнювати кістки і суглоби необхідно всім людям, особливо страждають остеопорозом і артритом. А також жінкам в менопаузі (через гормональні проблеми, в основному через нестачу естрогену та інших гормонів, які перешкоджають засвоєнню кальцію).

Особливо рекомендується дотримуватися харчування, багатого кальцієм, магнієм і вітаміном D.

Є деякі продукти, про які ви, можливо, ніколи не думали, що вони можуть поліпшити щільність кісткової тканини і здоров’я суглобів! Тому ми представляємо вам продукти, які рекомендуються для міцних кісток і суглобів.

1. Шпинат

Серед властивостей шпинату, на додаток до його високого вмісту кальцію, у нас є білки. А також вітаміни і мінерали, такі як вітаміни Е, К, А, С, В6, В2, калій, фолієва кислота, залізо, фосфор, магній, марганець, цинк, мідь і волокно.

В результаті наявності антиоксидантів, запобігає таким захворюванням, як рак, серцево-судинні захворювання, запалення, проблеми з кишечником, затримує старіння мозку і зору. А це означає, що це також ідеальна їжа для запобігання хвороби Альцгеймера і катаракти.

2. Насіння кунжуту

Моя улюблена їжа — це насіння кунжуту. Вони є чудовим джерелом кальцію, а також містять магній і фосфор, які сприяють здоров’ю кісток і суглобів. Крім того, насіння кунжуту багаті цинком. Низький рівень споживання цинку в раціоні пов’язаний з остеопорозом.

3. Крес-салат

Він дуже багатим вітамінами і мінералами, містить вітаміни А, С, Е, D, групи В, клітковину і мінерали, такі як цинк, калій, йод, кальцій, магній і залізо. А також це афродизіак, дуже хороший засіб від похмілля.

А також він ідеально підходить для боротьби з запорами, каменями в нирках, анемією, запалення і інфекції. Крім того, допомагає зберегти здоров’я шкіри і волосся.

4. Чорнослив

Він є ефективним для запобігання втрати кісткової тканини у жінок в постменопаузі. Люди, які вживають більшість продуктів, багатих вітаміном С, втрачають на 70% менше маси хряща.

Остеоартрит — це хворобливе дегенеративне стан виникає, коли хрящ (який пом’якшує суглоби кісток) тріскається і слабшає.

Якщо ви хочете зміцнити свої кістки, хрящі і суглоби, то варто їсти чорнослив регулярно.

5. Жирна морська риба

Вона забезпечує організм великою кількістю вітамінів, білків і мінералів. Особливо таких як деякі жирні кислоти, групи В, селен, кальцій, магній і омега-3.

В результаті допомагає кісткам і суглобам. А також допомагає знизити кров’яний тиск, значно знижує шанси на інсульт (ACV) і серцево-судинні захворювання.

А також сприяє відновленню хряща, полегшує біль в суглобах, знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера, знижує ймовірність депресії, запобігає раку і не тільки.

6. Кістковий бульйон

Кістковий бульйон багатий двома дуже специфічними амінокислотами: пролін і гліцином. А також багатий вітамінами, мінералами і антиоксидантами (особливо кальцієм, магнієм і фосфором).

Ви також можете приготувати велику порцію кісткового бульйону. А потім заморозити його в лотках для льоду і використовувати кожен день.

Джерело: Будете здоровы