Кращі ліки – постільний режим і правильний спосіб життя!

Грип, «застуда», інші вірусні респіраторні захворювання найкраще лікуються постільним режимом, теплим рясним питвом і максимальним «розвантаженням» свого організму — останній пункт особливо важливий для профілактики ускладнень, які можуть бути по‑справжньому небезпечними. І в цей період краще відмовитися від деяких звичок, які можуть тільки погіршити ваше захворювання.

Переносити ГРВІ «на ногах»

Найгірше, що ви можете зробити для себе (і, до речі, для оточуючих вас колег і просто знайомих), це намагатися під час хвороби вести звичний спосіб життя, «підтримуючи» організм препаратами, які полегшують симптоми ГРВІ. По‑перше, ви збільшуєте навантаження на серце, і це може призвести до по-справжньому серйозних ускладнень (аж до летального результату взагалі-то). По‑друге, постійно збиваючи температуру, ви заважаєте організму боротися з вірусом і фактично самі саботуєте власне одужання. Нарешті, по-третє, ви стаєте джерелом підвищеної небезпеки для здорових людей: віруси, що викликають респіраторні захворювання, леткі і передаються навіть при швидкоплинному контакті. Найкраще, що ви можете зробити, виявивши у себе симптоми ГРВІ, — залишитися вдома і кілька днів просто провести в ліжку.

Читайте також:  Проблеми зі щитовидною залозою здатні на 81% збільшити ризик деменції

Обійматися

Хвороба — завжди серйозний стрес для нашого організму, і багатьом з нас особливо потрібна в цей час підтримка, в тому числі і тактильна. Але якщо ви не хочете, щоб ваші рідні теж захворіли, краще обіймайтеся з котиком чи плюшевою іграшкою. Віруси дуже летких і відмінно живуть в маленьких крапельках вологи, які ми виділяємо при диханні, розмові або поцілунках. Так що краще звести близькі контакти до мінімуму – на деякий, дуже короткий час.

Не мити руки

Ні, серйозно, якщо у вас ГРВІ і ви живете в одній квартирі ще з кимось, будь ласка, мийте руки якомога частіше. Ви можете заразити ваших близьких, просто клацнувши вимикачем світла. Або набравши на клавіатурі ноутбука коротке повідомлення. Або відкривши двері. Також ви швидше за все приносите вірус з собою з вулиці — з офісу, транспорту, магазини, ліфт. Загалом, мийте руки — по‑справжньому часто.

Читайте також:  Чому може бути шкідливо пити зелений чай

Пізно лягати спати

Чим більше ви спите, тим більше у вашого організму буде сил на боротьбу з вірусом, і тим швидше ви одужаєте. Зрозумілий спокуса присвятити постільний режим цікавій книжці або захоплюючого серіалу, але пам’ятайте, що кожна нова сторінка або серія, якщо вони заважають сну, віддаляють вас від одужання. Сон і правда чи не найкращі ліки від ГРВІ.

Приймати душ або ванну

Якщо у вас висока (38 градусів і вище) температура, краще утриматися від тривалого контакту з водою. Ні, звичайно, якщо цього просить організм і наполегливо закликає гігієна, то краще не чинити опір. Але взагалі ванна або душ, навіть гарячі, можуть посилити лихоманку. І вже тим більше не варто намагатися “збити” температуру за допомогою холодної води. Краще в цих цілях — для полегшення стану — обтиратися вологим рушником.

Читайте також:  Названо корисні продукти, які здатні викликати печію

Ходити в гості

Під час хвороби, а також протягом як мінімум тижня після зникнення симптомів краще прикинутися інтровертом-відлюдником і ігнорувати запрошення на вечірки. Краплі, в яких можуть зберігатися частинки вірусу, здатні переміщатися на відстань до 2,5 метрів — тобто, просто стоячи в залі і посміхаючись, ви можете передати вірус добрій половині гостей. Навряд чи вони будуть вам за це вдячні!