Якщо болить спина, ще не означає, що піднімалися тяжкості. Буденні звички, повторювані день у день, також можуть послаблювати спину і бути причиною болю. Лікарі розповіли про такі фактори, на які зазвичай не звертають уваги.

Причина 1: розмови по телефону. Медики кажуть, що у людей, які користуються мобільним, під час розмови голова нахиляється і піднімає плече, що викликає м’язову напругу в шийному і грудному відділі. Деякі і зовсім розмовляють, затиснувши апарат між плечем і вухом. Напруга м’язів у тих, хто багато спілкується по мобільному телефону, може погано позначитися на здоров’ї хребта і викликати болі в спині.

Причина 2: домашня робота. Багато видів роботи по дому, навіть банальне миття посуду, створюють неправильне навантаження на різні частини тіла. У такі моменти важливо стежити за тим, наскільки рівно людина тримає корпус, чи розпрямлений її хребет. Також дуже шкідливо, коли вага тіла переноситься на одну ногу.

Причина 3: невідповідне взуття. Про небезпеку високих підборів для здоров’я хребта і спини вже було сказано багато разів. Також шкідливі шльопанці, що не мають закріпленої задньої частини. За словами фахівців, ходьба в такому взутті створює сильну напругу для нижньої частини спини і стомлює хребет.

Причина 4: занадто багато солодкого. Дивно, але любов до солодкого теж може довести до болю в спині. За даними дослідження, опублікованими Asian Spine Journal раціон з високим вмістом рафінованих вуглеводів і цукру сприяє розвитку запальних процесів в організмі, в тому числі і в спині.

Причина 5: куріння. У завзятих курців погіршується кровопостачання хребетних дисків. Наслідком цього може стати дегенерація їх тканин, схильність до пошкоджень, з якими безпосередньо пов’язані і болі в спині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧОМУ БОЛИТЬ СПИНА: 10 ПРИЧИН І ШЛЯХІВ ВИРІШЕННЯ