Зайва вага загрожує не тільки вашій красі, а й здоров’ю!

За статистикою, приблизно 30% жінок у віці 50-60 років не просто мають зайву вагу — вони наближаються до першої стадії ожиріння. І це подвійно небезпечно, так як після менопаузи у жінок найчастіше розвивається ожиріння за чоловічим типом, при якому велика частина жиру накопичується в області живота. І такий тип ожиріння істотно підвищує ризики розвитку гіпертонії, хвороб серця, діабету другого типу та інших небезпечних захворювань. Тому схуднення і підтримка здорової ваги після настання менопаузи – це питання не тільки краси, але і здоров’я. Щоб визначити, чи треба вам худнути, проведіть простий тест: виміряйте обсяг вашої талії. Якщо отриманий результат не перевищує 80 сантиметрів, хвилюватися нема про що. А ось якщо більше, Вам безумовно пора вживати заходів.

Звідки береться зайва вага

Після настання менопаузи практично всі жінки набирають від п’яти до семи кілограмів зайвої ваги за рік — це, на жаль, медичний факт. Звідки ж береться ця зайва вага. По‑перше, з віком знижується активність, а під час менопаузи, коли більшість жінок стикаються з припливами, гіпертонією і іншими проблемами зі здоров’ям, енергії і сил на підтримання звичного рівня активності стає ще менше. По‑друге, навіть якщо жінки продовжують займатися спортом, знижується ефективність тренувань: з віком суттєво зменшується швидкість, з якою організм використовує енергію під час фізичних вправ. Нарешті, по-третє, з настанням менопаузи знижується швидкість метаболізму — не в останню чергу через зменшення рівня гормону естрогену. Обмін речовин можна «розігнати», але для цього доводиться робити певні зусилля.

Як же схуднути після менопаузи

Найголовніше, що треба зробити — це збільшити швидкість метаболізму за допомогою дієти і правильних вправ. Причому хороша новина полягає в тому, що спортом краще займатися кожен день, але не довго: так, дослідження Національного інституту здоров’я США показало, що у тих, хто щодня займався аеробікою протягом 10 хвилин, талія була на 12 см менше, ніж у тих, хто нехтував тренуваннями.

Спорт

Як вже говорилося вище, після настання менопаузи вам доводиться тренуватися більше або інтенсивніше, щоб досягти того ж результату. Якщо ви віддаєте перевагу аеробним навантаженням, займайтеся ними довше (якщо ви віддаєте перевагу середньому темпу), або виконуйте вправи більш інтенсивно (і тоді дійсно вистачить всього 10-15 хвилин в день). Ще один відмінний вихід — силові тренування. Чим вищий відсоток м’язової тканини у вашому тілі, тим вище ваш обмін речовин. І з певного моменту ваші м’язи працюють на вас, допомагаючи спалювати зайвий жир, навіть якщо ви нічого не робите.

Дієта

Уповільнений метаболізм в першу чергу означає, що тепер велика частина з’їденого переходить не в енергію, а в жир. І це означає, що, по‑перше, вам варто трохи скоротити раціон: так, жінкам після менопаузи потрібно від 1300 до 2000 калорій в день, в залежності від того, наскільки активний спосіб життя вони ведуть. А, по‑друге, вам варто суттєво переглянути дієту в бік збільшення частки таких продуктів, як свіжі фрукти і овочі, цільнозернові злаки, боби, продукти з високим вмістом клітковини і харчових волокон. При цьому частку м’ясних продуктів (і особливо обробленого м’яса), а також легких вуглеводів і цукру варто знизити.

Контроль гормонів

Найкраще, що ви можете зробити після настання менопаузи — це перевірити баланс гормонів щитовидної залози. Часто після настання клімаксу у жінок порушується рівень цих гормонів, що призводить до набору зайвої ваги, який зазвичай досить важко скинути. Запишіться до ендокринолога і перевірте щитовидку – це точно піде вам на користь!

Джерело: Домашний очаг