Одна з навичок, асоційованих з підвищеним рівнем холестерину, – куріння.

При підвищеному холестерині відбувається формування та накопичення бляшок в артеріях, що може призвести до ішемічної хвороби серця. Як такий процес збільшення холестерину в крові не відчувається людьми – він не викликає болю та не проявляється помітними зовнішніми симптомами. Однак наявність високого холестерину в крові вгадується за деякими звичками, про це розповіли медичні експерти журналу Eat This, Not That.

Куріння. Воно не тільки підвищує рівень поганого холестерину ЛПНГ, але й робить його більш в’язким та небезпечнішим для судин. За даними Johns Hopkins Medicine, у курців у 2–4 рази підвищений ризик захворіти на серцеві захворювання і вдвічі вищий за ризик інсульту.

Малорухомість. Американська кардіологічна асоціація (AHA) та Американський коледж кардіологів рекомендують рухатися та виконувати вправи близько 30 хвилин на день. Відсутність належного фізичного навантаження значно впливає на рівень холестерину. У людей, які багато годин проводять у сидячому положенні, він напевно буде підвищеним.

Пристрасть до солодкого. Вживання великої кількості цукру та інших вуглеводів підвищує рівень тригліцеридів у крові та знижує рівень «хорошого» холестерину високої щільності, який діє як чистильник судин від «поганого» холестерину низької щільності (ЛПНГ), що веде до атеросклерозу. Медики рекомендують усім, хто турбується про свій рівень холестерину, пам’ятати про небезпеку для судин рафінованих вуглеводів – через їхню кількість у раціоні підвищується рівень ЛПНГ-холестерину.

Погане харчування. Щоб уникнути високого холестерину, слід відмовлятися від продуктів з високим вмістом трансжирів, які на етикетках харчових продуктів часто позначаються як гідрогенізовані олії або частково гідрогенізовані рослинні олії. Люди, в чиєму харчуванні багато таких продуктів, ризикують своїми судинами, оскільки трансжири мають властивість підвищувати рівень холестерину, при цьому збільшуючи ризик серцевих захворювань.
Крім того, холестерин буває підвищеним у людей, які вживають велику кількість насичених жирів.