З настанням літнього періоду значно зростає загроза виникнення лісових пожеж, внаслідок яких населені пункти огортає небезпечний для здоров’я смог. Як ефективно захистити себе від впливу чадного газу розповіли експерти.

Причиною значного збільшення лісових пожеж стало в тому числі глобальне потепління, однак відповідальність за даного виду події несуть не тільки погодні умови, але і технічна непідготовленість. Як наслідок, міста починає накривати густий дим, що негативно впливає на здоров’я людини. Чадний газ блокує передачу кисню в організмі людини, що може призвести до гіпоксії. Серце в результаті починає битися швидше, внаслідок чого виникає тахікардія. Щоб полегшити стан людини, необхідно ввести медичний препарат, здатний вивільнити гемоглобін від окису вуглецю. Якщо помічені ознаки інтоксикації, людину необхідно терміново вивести на свіже повітря, але це може стати проблемою, якщо на вулиці присутній смог. В такому випадку допоможе балончик з киснем, який, завдяки компактним розмірам, можна носити в кишені або сумочці. Важить цей препарат 200 грамів, в ньому знаходиться достатньо повітря для надання першої допомоги.

Такий кисневий балончик можна використовувати в разі масового забруднення навколишнього середовища, ним можна користуватися кілька разів на день. Цей засіб допоможе поліпшити роботу органів дихання і серцево-судинної системи. За словами експертів, в першу чергу такими балончиками необхідно обзавестися літнім людям, майбутнім мамам і дітям. Фахівці відзначають, що до надзвичайної ситуації необхідно готуватися заздалегідь, а не сподіватися на щасливий випадок.