Від контролю кави, що випивається, до підйому пішки сходами на робочому місці – що саме радять лікарі робити для підтримки здоров’я людям із сидячою роботою?

Перевірити тиск. Наявні дослідні дані свідчать, що сидяча робота тісно пов’язані з підвищеним ризиком багатьох проблем, включаючи порушення кровообігу, тромбоз, гіпертонію. Тим, кому доводиться багато годин сидіти на стільці, потрібно знати свої цифри АТ, вважають медики.

Пройтися сходами. Лікарі констатують, що використання сходів замість ліфта допомагає виконувати необхідний для здоров’я щоденний мінімум вправ – це покращує кровообіг, що підвищує шанси надовго зберегти здорове серце.

Тим, хто під час підйому сходами відчуваєте біль у грудях чи задишку, рекомендується звернутися до лікаря.

Читайте також:  Міцні кістки та здорове серце: чим корисний магній і в яких продуктах він є

Не зловживати кавою. За словами лікаря загальної практики Тетяни Захарової, звичка використовувати кофеїн для боротьби зі стомленням, занепадом енергії протягом дня може сприяти підвищенню артеріального тиску. Медик нагадала, що кава діє як нейростимулятор і це може призвести до негативних довгострокових наслідків.

Готувати самостійно. Щоб краще контролювати кров’яний тиск, власникам сидячої роботи лікарі радять носити із собою домашню їжу. Їжа, приготовлена ​​вдома, містить менше солі, олії та консервантів, на відміну від готових страв та фастфуду.

Періодично вставати із-за столу. Щонайменше раз на годину потрібно вставати зі стільця і ​​походжувати, – радять фахівці.

Читайте також:  Ознаки цукрового діабету та підвищеного цукру у жінок

«Сидіння – це нове куріння. Сидіння протягом кількох годин поспіль не лише погіршує обмін речовин, а й наражає вас на ризик інших розладів способу життя, таких як ожиріння та діабет», – зауважила лікар Захарова.

Глибоко дихати. Своє робоче місце потрібно час від часу покидати, розминатися, виходити надвір. На свіжому повітрі рекомендується виконувати глибокі розмірені вдихи та видихи – такі дихальні вправи допомагають справлятися зі стресом.