AZT

Хвиля СНІДу та ВІЛ готова була знищити весь світ. Якби не AZT або азидотимідин, який покликаний для лікування цих страшних недуг. Встановлено, що він може позбавити від захворювань і навіть продовжити життя пацієнтам. На початку 21 століття кількість смертей від СНІДу істотно скоротилася, в чому заслуга, звичайно, нових ліків.

Гормональна контрацепція

Це був справжній прорив в історії медицини. Клінічні випробування почалися в 1920х роках. Роботу розпочав австрійський вчений Людвіг Хаберландт, який опублікував статтю про можливість використання ефективного засобу контрацепції у тварин. Після самогубства вченого випробування припинили, в тому числі на це вплинули дії активістки Маргарет Сангер. Тільки в 1960 році була винайдена і випущена перша протизаплідна таблетка, яку почали використовувати в США.

Читайте також:  Дієтолог розповіла, що обов'язково повинен їсти чоловік після 40 років

Пеніцилін

Куди без цих ліків! У 1928 році бактеріолог з Шотландії Олександр Флемінг стерилізував чашки Петрі і виявив, що в одній із них, з бактеріями стафілокока виросла колонія цвілевих грибів. Колонії бактерій навколо них стали прозорими через руйнування клітин. Токсином, що вбив шкідливі мікроорганізми, став пеніцилін. Його ізолювали, очистили і створили один з найпотужніших антибіотиків у світі.

Продовження на наступній сторінці: 1 2
Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News