Бути донором не так вже страшно. Розвіюємо головні помилки, які заважають людям рятувати життя.

1. Можна заразитися

У пунктах переливання крові використовуються тільки одноразове обладнання. Шприци та голки розкривають у присутності донора, а після використання знищують.

Шанси чим-небудь захворіти підвищуються після процедури, просто тому що імунітет трохи ослаблений. Але це швидко проходить. Досить правильно харчуватися, пити 1-2 літри рідини в день і не тягати штангу в день здачі крові.

2. Це боляче

Ущипніть за шкіру внутрішньої поверхні ліктьової області. Приблизно так ви відчуєте себе під час процедури. Неприємно, але потерпіти можна. Тим більше що здача цільної крові займе не більше 15 хвилин.

Донорство

3. Це шкідливо

Здоровій людині донорство не завдає ніякої шкоди – про це свідчать багаторічні дослідження вчених. Навіть більше того: після здачі вашу кров ретельно обстежують. Можливо, лікарі виявлять хворобу, про яку ви й не здогадувалися.

Читайте також:  Відмова від деяких продуктів здатна уповільнити старіння організму

Ну а «залежність» від здачі крові – це просто бабусині казки. Ніяких «донорів-наркоманів» наука поки що не зафіксувала.

4. Я готовий здавати кров тільки в екстремальних ситуаціях. Наприклад, якщо станеться теракт або стихійне лихо

Після теракту 11 вересня американці склали рекордну кількість крові. У пункти переливання шикувалися величезні черги: вся країна хотіла допомогти постраждалим. Для лікування вижили знадобилося менше половини. Через те, що кров швидко псується, решту довелося викинути. Зате через пару місяців знову виник дефіцит.

Кардіограма

У світі щодня відбуваються екстремальні ситуації. Автокатастрофи, хвороби, падіння – у будь-яку хвилину, і в будь-якому місці комусь може знадобитися кров. Причому негайно. А для того щоб її здати, потрібно час. Тому від донорства в сотні разів більше користі, коли воно регулярне, а не з нагоди.

Читайте також:  Названо три помилки, які багато хто робить вранці
5. Кров поширених груп не особливо потрібна

Якщо група крові поширена, це означає, що потребуючих в ній буде багато. Бувають ситуації, що банки крові повністю укомплектовані, але таке трапляється досить рідко. Дізнатися напевно можна, зателефонувавши на станцію переливання крові.

6. Мені самому це ніколи не знадобиться

За статистикою, кожна третя людина хоча б раз у житті відчувала потребу в переливанні крові.

7. У донорства багато протипоказань

Протипоказання дійсно є, але їх не так багато, як кажуть.

Головні умови – вік старше 18 років і відсутність серйозних хронічних захворювань. Здавати кров не можуть люди з гепатитом, сифілісом, туберкульозом, онкологічними захворюваннями та ВІЛ-інфекцією. Від гострих захворювань теж доведеться спершу вилікуватись. Якщо у вас є якісь проблеми зі здоров’ям, потрібно попередити про це лікаря на безкоштовному медичному огляді: він визначить, чи можете ви стати донором.

Читайте також:  Прийом кількох ліків відразу небезпечний для мозку

Здавати кров

А ось людям з татуюваннями здавати кров можна. Але не раніше, ніж через рік після того, як ви зробили татуювання: у перші місяці аналізи можуть виявити інфекцію, занесену в тату-салоні.

Курці теж бувають донорами. Тільки не варто братися за цигарку за кілька годин до і кілька годин після здачі крові – може стати погано.