Ви відвідуєте спортзал кожен день, але все одно не можете схуднути? Вчений назвав 4 можливі причини цього.

Значна кількість людей, особливо середнього віку, посилено відвідують спортзали в надії позбутися від зайвих кілограм. Вони старанно бігають на тренажерах, плавають, качають залізо, але ніяк не можуть досягти бажаного. Професор Університету Південної Австралії Тім Олдс назвав чотири можливі причини подібного феномена і підкреслив, що дана ситуація є дуже поширеною.

«Почнемо з того, як саме ми взагалі втрачаємо вагу, – каже професор Олдс. – Наш організм є джерелом енергії, а тіло ділиться на два ключові компоненти. Перший являє собою масу жиру, а другий складається переважно з води, але також кісток і м’язових білків. Жир містить більше енергії, і нам потрібно більше зусиль для його спалення. Саме тому процес схуднення залежить від того, скільки енергії ми витрачаємо. Для того щоб позбутися від кілограма жиру, нам потрібно застосувати набагато більше зусиль, ніж при позбавленні від кілограма інших субстанцій на зразок води. Тому, наприклад, якщо якась жінка пробігає 35 хвилин зі швидкістю 10 км на годину на біговій доріжці, то вона втрачає всього біля 50 г жиру за це тренування. Якщо вона займається подібними пробіжками 5 разів на тиждень протягом року, то через 12 місяців вона може розраховувати схуднути на 12 кг. Але чому вона все-таки не худне?

По-перше, багато хто з нас вважають можливим нагороджувати власний організм за ті зусилля, які ми робимо в спортзалі. Так, після 30-хвилинного тренування людина дозволяє собі з’їсти щось борошняне або жирне, яке важить набагато більше тих втрачених грам. По-друге, нерідко любителі спортзалу виявляються менш активними в інших сферах життя. Приміром, вони частіше користуються ліфтами і транспортом, вважаючи за краще не ходити пішки, оскільки вважають, що досить себе тренують.

Бувають і менш переборні проблеми. Одним з неприємних наслідків схуднення є зниження швидкості метаболізму, тобто того темпу, в якому ми спалюємо калорії. Таким чином організм захищає себе від голоду. Якщо люди, які тренуються не надто змінюють свою дієту або режим активності, то проблема саме в швидкості метаболізму. Приємним наслідком старанних тренувань може бути те, що на зміну жиру приходять м’язи. Ваша вага не зменшується, але в реальності тіло стає набагато більш естетичним, оскільки на ньому формується м’язова маса, яка також важить досить.

Джерело: МедікФорум