Вчений із США доводить, що ризик смерті у ранньому віці для людини залежить від тривалості сну.

Скільки годин сну на день необхідно насправді людині? Дослідженням даної проблеми займався нейробіолог з Наукового центру сну при Каліфорнійському університеті в Берклі Метью Уокер. У підсумку вчений дійшов висновку про те, що сон протягом 8-9 годин на добу допомагає запобігти ймовірності передчасної смерті.

«Для зниження ризику інсульту, інфаркту, раку, ожиріння, діабету і щоб не померти молодим, необхідно спати 8-9 годин, причому вісім годин – це обов’язковий мінімум», – заявив з цього приводу нейробіолог.

За словами Уокера, існує понад 17 тисяч наукових статей, що підтверджують пріоритетність тривалого сну. Якщо регулярно спати не більше 6-7 годин на день, це веде до зростання ризиків різних захворювань, стверджує професор.

Читайте також:  Лікар назвав кількість алкоголю, яка викликає утворення тромбів

Як зрозуміти, наскільки серйозний дефіцит сну для людини? Експерт порадив відповісти на два питання: чи могли б ви заснути в 11 годині вечора, прокинувшись рано вранці? 2) чи потрібно пити каву, щоб активно працювати в першій половині дня? Якщо людина відповість «так» хоча б на одне із запитань, вона спить явно недостатньо, зазначив Вокер.

На думку вченого, для якісного нічного сну важливо дотримувати ряд умов.

«Людині, яка засинає потрібно вимикати телефон. Також велике значення має довкілля: температура повітря в кімнаті, зручність ліжка, приплив свіжого повітря», – уточнив біолог.

В той же час не всі дослідники поділяють переконання в тому, що нічний сон повинен тривати як мінімум вісім годин. Далеко не всім потрібно стільки спати, щоб не відчувати втому на наступний ранок – іноді люди стомлюються саме від довгого перебування у ліжку, вважають ці фахівці.

Читайте також:  Доведено: оптимісти живуть довше за інших

Джерело: МедікФорум