Якщо ваша кава здається несолодкою, не поспішайте додавати до неї чергову ложку цукру – можливо, вся справа в кольорі чашки. Дослідники з Австралії встановили, що, просто помінявши кавову чашку, можна поліпшити смак улюбленого напою.
 

Медики підрахували, що у всьому світі щодня споживається понад двох мільярдів чашок кави. Це, безперечно, підкреслює неймовірну популярність напою, але скільком любителям кави при цьому його смак здається гірким? Австралійські вчені стверджують, що багато людей абсолютно марно підсолоджують свою каву додатково через те, що відчувають гіркоту. Така звичка призводить лише до того, що організм забезпечується зайвою порцією цукру, без якої він цілком міг би обійтися.
 
Недавнє дослідження, проведене співробітниками Федерального університету Австралії та Університету Оксфорда, привело фахівців до досить незвичайного висновку. Автори роботи повідомили, що шанувальники кави можуть зробити свій напій солодшим, всього лише помінявши колір чашки.
 
В ході експерименту, який був організований дослідниками, добровольці пили каву з кухлів синього та білого кольорів, а також з прозорих скляних. У результаті з’ясувалося, що сприйняття смаку та аромату кави безпосередньо залежить від кольору ємності, в яку налитий напій.

«Ми встановили, що сині і скляні кружки закономірно користуються великою популярністю в деяких кафе, адже вони знижують гіркоту кави без необхідності додавати цукор», – висловилися з цього приводу фахівці. У свою чергу, чашки білого кольору вони охарактеризували як найменш відповідні для кави. Дане твердження вчені мотивували тим, що білий колір робить каву візуально більш коричневою, таким чином, підсвідомо підвищуючи її гіркоту.

 
Зазначимо, що це не перша наукова робота, яка підтверджує наявність зв’язку між кольором посуду і смаком їжі. Приміром, торік пресою були опубліковані результати дослідження, яке показало що червоний полуничний мус на білій тарілці здається більш смачним, ніж на чорній. Хоча на чорній ці ласощі виглядають більш ефектно, полуниця на білому блюдце була оцінена гурманами на 10% солодшою і на 15% соковитішою.

Читайте також:  Дієтологи розкрили несподівану користь помідорів для здоров'я

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧОМУ КАВА ПІДНІМАЄ НАСТРІЙ

ЧИ ВАРТО ЗМІНЮВАТИ КАВУ НА ЧАЙ?

5 ПРИЧИН ВИПИТИ КАВУ ПЕРЕД ТРЕНУВАННЯ