Сир — смачний і корисний продукт; його використовують для приготування багатьох страв. Це прекрасне джерело кальцію і протеїнів, хоча слід зазначити, що в деяких сирах занадто багато солі та жиру. Ми розповімо тут про найбільш корисні види сиру. Нехай вони завжди будуть в твоєму холодильнику!

Їсти сир потрібно з поміркованістю

Сир приємний на смак, він добре втамовує голод і незамінний у багатьох рецептах. Хіба можна собі уявити пасту без натертого сиру? Або пироги без підсмаженого сиру?

Цей молочний продукт дає організму кальцій, протеїни, амінокислоти (в тому числі триптофан). Тому його рекомендують їсти в будь-якому віці. Але… немає у світі досконалості. Недосконалий і сир, в ньому зазвичай занадто багато калорій і багато солі. Тому його потрібно з поміркованістю.

Якщо ж їсти сир в міру, звичайно, він корисний для здоров’я. І тим корисніше, чим він більш натуральний і менше перероблений. Скажімо, вміст солі в сирі часто залежить не стільки від виду сиру, скільки від виробника.

Якщо ти намагаєшся позбутися від зайвих кілограмів, май на увазі, що у свіжих сирах міститься менше жиру і солі, ніж в витриманих.

Важливо також знати, що сири з овечого або козячого молока, як правило, більш корисні, ніж з коров’ячого. Пояснюється це тим, що наша травна система легше справляється з засвоєнням овечого і козячого молока. І нутрієнтів в них більше.

Не можна забувати і про те, що у коров’ячому молоці часто містяться гормони і що годують корів зазвичай «штучним» кормом, а не випасають на пасовищах.

Звичайно, більш корисний продукт виходить у тих виробників, які випасають корів, овець або кіз в природних умовах використовують лише органічні кормові добавки.

Які види сиру найкорисніші?

Коли ми сідаємо на дієту, ми зазвичай намагаємося не включати в неї сир, оскільки це калорійний продукт, який містить досить багато солі.

Але є і корисні сири, які не зашкодять здоровій, збалансованій дієті (зрозуміло, включати в дієту їх потрібно в обмеженій кількості). Рекомендується вживати такі сири:

1. Рікотта

У сир рікотта міститься велика кількість протеїнів, вітамінів А і В, а також цинку. Він містить дуже малий відсоток жиру в порівнянні з іншими сортами, і в ньому мало солі.

Рікотту готують з молочної сироватки. Цей сир має зернисту структуру, він білого кольору і дуже приємний на смак. Його можна використовувати у приготуванні салатів і солодких десертів. В Італії його часто додають у пасту.

2. Пекоріно Романо

Це теж дуже корисний сир, його виготовляють з овечого молока. Це солоний сир, відноситься до категорії твердих сирів. Батьківщиною його є центральна столична область Лаціо (Італія).

Цей сир часто використовують при приготуванні соусів і їдять в підсмаженому вигляді. В натертому вигляді його додають у пасту. Він більш солоний, ніж інші види сиру пекоріно (тосканський і сардинський).

3. Зернистий сир

Зернистий сир — різновид сиру зниженої жирності. Являє собою сирне зерно, змішане зі свіжими, трохи підсоленими вершками.

Він має кілька різновидів: кремоподібний, збитий, без солі, без лактози.

Містить багато протеїнів та інших нутрієнтів, таких як кальцій, селен і фосфор. У чашці зернистого сиру міститься 28 грамів протеїнів. Він особливо корисний для тих, хто намагається позбутися зайвої ваги.

4. Пармезан

Дуже корисний також ще один сир з Італії, точніше, з її Пармської області (звідси і його назва). Це твердий сир з ломкою текстурою. Корови, які дають молоко для пармезану, пасуться на спеціальних галявинах. В їх раціоні тільки свіжа трава, сіно та зерно. Визрівати цей сир має не менше року, а краще 2-3 роки.

Багато хто вважає, що пармезан їдять тільки з пастою і супами, але це не зовсім так. Його можна їсти і перед основною їжею і на десерт. Можна поєднувати цей сир із шинкою й фруктами.

В Італії його особливо рекомендують вагітним жінкам, літнім людям, дітям і спортсменам. Пармезан засвоюється організмом набагато краще, ніж інші сири.

5. Чеддер

Люди, які страждають непереносимістю лактози, не можуть багато їсти молочних продуктів, в тому числі багато сирів. Але зрілі сири, такі як чеддер, містять мало лактози. При частковій непереносимості лактози їх цілком можна їсти.

6. Фета

Цей сир роблять з овечого і козячого молока. Він має консистенцію щільного сиру, смак сиру солонуватий, з ніжною молочною кислинкою.

Справжній сир фета виготовляється в Греції, але у продажу є і турецький, болгарський, румунський, данський сир фета цілком пристойної якості.

Його зазвичай включають до складу салатів з оливковою олією, помідорами та огірками. У літній час такі салати дуже популярні в багатьох середземноморських країнах.

7. Панела

Цей м’який білий сир з пастеризованого коров’ячого молока — один з найбільш корисних. Нарізавши шматочками, його зазвичай подають перед основним прийомом їжі.

Панела добре поглинає інші запахи, наприклад, часнику. У ньому багато протеїнів. Краще вибирати такий сир з меншим вмістом солі та жирів.

Джерело: steptohealth