Ще трохи, – і почнуться дні, вільні від роботи, але при цьому дуже ситні. Очолить цей святковий марафон зустріч Нового року, традиційно проходить з достатком салатів і закусок на столі. Медики назвали найпідступніші частування на новорічному банкеті.

Майонез. Більш ніж наполовину будучи чистим жиром, майонез ще нерідко містить в собі хімічні речовини, які дуже шкідливі для органів травлення. Експерти радять звести до мінімуму використання покупного продукту і готувати для новорічного столу цей соус самостійно. Інша їх порада полягає в тому, щоб не вживати його постійно: з’ївши майонез в новорічну ніч, далі краще взяти паузу і дати шлунку відпочити.

Алкоголь. Який же перелік найпідступніших продуктів на новорічному столі може обійтися без алкоголю? Не обійшовся і цей. Медики настійно рекомендують прагнути до зменшення загального споживання алкоголю в період святкової ночі, обмежитися 1-2 келихами шампанського, відмовитися від солодких коктейлів з сиропами і газованою водою. Краще всього пити в новорічну ніч біле сухе вино. В іншому випадку організм отримає надмірну кількість вуглеводів, що негативно вплине на функції підшлункової залози та печінки і, скоріше за все, закінчиться надбавкою у вазі.

Жирне м’ясо. М’ясні новорічні страви неймовірно підступні: це справжнє джерело калорій, які осядуть на боках або на талії у вигляді збільшення жирового прошарку. М’ясо і без того важкий для травлення продукт, а з’їдене вночі, воно може створити серйозну проблему для травного тракту. Особливо, якщо врахувати, що попутно з’їдені салати ніяк не посприяють прискоренню метаболізму. Краще все ж мати в новорічну ніч під рукою ферментні препарати.

Консерви, ковбаси, нарізки. Шпроти – наше новорічне все. Ковбаса і нарізка – який же новорічний стіл без них? Тим часом, всі вони поповнили собою список найпідступніших продуктів. Експерти відзначають: через високий вміст солі в цих продуктах в організмі затримується вода і підвищується вага. Але і крім солі в них міститься багато консервантів та інших синтетичних інгредієнтів, яких потрібно уникати. Хочете нарізку – спробуйте запекти буженину самостійно.

Мандарини. З’їсти мандаринів можна відразу дуже багато. Але потрібно пам’ятати: у цитрусових висока кислотність, яка може погано впливати на шлунок. Крім того, мандарини здатні спровокувати алергію, – причому не тільки у алергіків, а практично у всіх.