Ми вже не раз писали про ті пради, які не лише не працюють, а й шкодять вам. Але вони не закінчуються! Зарубіжні фахівці з харчування розповідають ще про сім безглуздих помилкок.

1. Не їжте нічого білого або коричневого

— Анжел Планельс, прес-секретар Академії харчування та дієтології

Якщо ви прислухаєтеся до цієї поради, то виключаєте зі свого раціону частину фруктів (банани, фініки, персики з білою м’якоттю та нектарини) і овочів (цвітна капуста, часник, імбир, гриби, цибулю, картоплю, цибулю-шалот і білу кукурудзу). Адже більшість продуктів білого кольору насичені поживними елементами — та ж ріпчаста цибуля, часник або, наприклад, цибуля-порей. Вони містять натуральні пребіотики, а значить просто необхідні вашому кишечнику.

2. Не їжте пасльонові овочі

Овочі та фрукти

— Енджі Аше, дієтолог

Якось я розмовляв з одним спортсменом, який сказав, що не їсть томати, баклажани, перець та інші пасльонові овочі. Він чув, що один відомий американський футболіст не їсть їх, вважаючи, що вони викликають запалення. Я можу довго розповідати без зупинки про користь, яку спортсмени можуть отримати від цих та інших овочів. Повірте мені, їх вживання навряд чи може викликати запальні процеси в організмі. Запалення можуть бути результатом вживання великої кількості насичених жирів та трансжирів, а також великої кількості цукрів. Хіба все це міститься в томатах? Звичайно, ні.

3. Морська сіль корисніша за звичайну

морська сіль

— Рахаф Аль-Бочі, сертифікований дієтолог, диабетолог в Olive Tree Nutrition LLC

Якщо ви стежите за споживанням натрію, краще пам’ятайте, скільки солі ви додаєте, ніж про те, якого виду вона. Деякі солі, наприклад морська або рожева, відрізняються від кухонної вмістом мінералів, але поживна цінність у них однакова.

4. Ви повинні їсти фрукти тільки натщесерце, щоб краще засвоювалися поживні речовини і не відбувалося бродіння в шлунку

— Маріса Мур, ліцензований лікар-дієтолог, спеціаліст з питань харчування

Так, звучить смішно, я знаю. Нічого не гниє в нашому шлунку, давайте забудемо про цей міф. Не було доведено, що вживання їжі на голодний шлунок покращує засвоєння поживних речовин. Більш того, більшість вітамінів і мінералів засвоюються за межами шлунка — в кишечнику.

5. Подвійна доза вітамінів — подвійна користь

— Кейт, ліцензований лікар-дієтолог

Одного разу я зустріла маму, яка розповідала, що хоче давати подвійні дози вітамінів своїм дітям, щоб їх показники стали «вище норми». Забудьте про це! Незважаючи на поширену думку, більше не значить краще, коли мова йде про добавки. Вживання великої кількості тих самих вітамінів може обернутися серйозними побічними ефектами. Наприклад, вітаміни A, D, E і K — жиророзчинні, вони накопичуються в печінці, а не видаляються разом із сечею як водорозчинні вітаміни.

6. Не їжте кукурудзу, так як фермери годують нею корів для набору ваги

Кукурудза

— Крісті Кафлін, дієтолог

Одна моя клієнтка почула цю пораду від свого тренера — і не їла кукурудзу протягом чотирьох або п’яти років. На щастя, я змогла переконати її. Я нагадала, що анатомія людини відрізняється від анатомії тварин, особливо корів — у них ще є кілька шлунків. Ми закінчили нашу розмову на тому, що немає поганих продуктів. Будь-який продукт може стати частиною здорової дієти.

7. Спочатку з’їдайте м’ясо, а тільки після цього салат, бо салат допомагає перетравлювати їжу

— Аллегра Гаст, дієтолог

Всі продукти, які ви з’їли, перетворюються в хімус (рідку суміш частково перевареної їжі, шлункового і кишкового соків та ферментів). Якщо ви спочатку з’їсте м’ясо, то, швидше за все, просто насититеся ним і не захочете після цього салату. А з’ївши салат першим, ви точно будете впевнені, що отримали необхідну для себе зелень.