Вісцеральний жир ховається поруч з життєво важливими органами тіла, такими як печінка і кишечник. Його ненадійне розташування піддає вас ризику хронічних ускладнень, таких як хвороби серця і діабет 2 типу. На щастя, ви можете зменшити жир на животі, змінивши харчування.

Навіть невеликі зміни можуть мати велике значення. Кілька досліджень вказують на здатність зеленого чаю позбавлятися від жиру на животі.

Зелений чай виробляється з тієї ж рослини, що і популярний в чорний чай – Camellia Sinensis.

“Деякі дослідження показали, що зелений чай може допомогти позбутися вісцерального жиру. Це означає, що ви можете не побачити втрати жиру в тих областях, де хочете пити зелений чай, але це може допомогти зменшити цей небезпечний «прихований» жир”, – пише видання Journal of Functional Foods.

Дослідження було проведено серед дорослих з високою часткою вісцерального жиру в черевній порожнині, щоб з’ясувати, чи може допомогти зелений чай, збагачений катехінами. Катехіни – це хімічні речовини рослинного походження, які, як вважається, сприяють позитивному впливу чаю.

12-тижневе дослідження показало, що група, котра пила зелений чай кожен день, відчували більшу втрату вісцерального жиру, ніж інші групи, які отримали плацебо.

118 осіб були випадковим чином розподілені для щоденного вживання напою, що містить 609,3 мг катехінів і 68,7 мг кофеїну, або контрольного напою протягом 12 тижнів. 104 людини завершили випробування.

Середня площа вісцерального жиру, маса тіла і жирові відкладення були значно зменшені при лікуванні збагаченим катехіном зеленим чаєм, але ці ефекти не спостерігалися в контрольній групі.

Зменшення на 12 тижні площі вісцерального жиру в групі катехінів було більше, ніж у контрольній групі.

“Таким чином, споживання збагаченого катехіном напою з зеленого чаю протягом 12 тижнів викликало втрату вісцерального жиру у дорослих китайців з високою часткою вісцерального жиру в черевній порожнині”, – підсумували дослідники.