Діабет і подорож не виключають один одного. Якщо все робити правильно, то поїздка за кордон не стане діабетикові в тягар.

Цукровий діабет не є перепоною для подорожей. Однак хворий повинен бути добре проінформований про діабет і постійно тримати рівень цукру в крові в нормі. Пацієнту слід довідатися про умови проживання в країні і можливості контролювати цукор за кордоном.

Як підготуватися до подорожі?

Перед від’їздом за кордон (або в інше місто всередині країни) хворому необхідно пройти медичний огляд, щоб переконатися в тому, що рівень цукру в крові добре піддається контролю. Бажано запланувати обстеження заздалегідь, так ви будете мати можливість при необхідності коректувати лікування. Якщо ви зібралися в країну з високим рівнем інфекційних захворювань, то мінімум за місяць до поїздки слід пройти вакцинацію.

Хворому потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем щодо списку всіх необхідних препаратів, які можуть знадобитися в тих чи інших випадках. Бажано перевести цей список на англійську мову. Також візьміть у лікаря рецепт на прийняті вами лікарські засоби. Це допоможе вам без проблем придбати потрібні препарати в іноземних аптеках.

Обов’язково носіть з собою документ, що підтверджує ваш діагноз. Важливо вивчити кілька фраз іноземною мовою, які інформують про те, що у вас цукровий діабет, або вам терміново необхідний цукор, апельсиновий сік або цукерка.

Збір багажу

При зборі багажу діабетикові необхідно брати з собою в два рази більше інсуліну, цукрознижувальних препаратів, тест-смужок, голок і шприців, ніж це необхідно. Всі потрібні для вас препарати та інструменти слід укласти в сумку для ручної поклажі.

Пацієнт завжди повинен мати при собі:

  • необхідний запас інсуліну, шприців, голок (до шприц-ручці) та витратних матеріалів для помпи;
  • запас тест-смужок для визначення цукру в крові і смужки для визначення ацетону в сечі;
  • подвійний запас пероральних цукрознижувальних препаратів;
  • запас всіх прийнятих препаратів;
  • запас продуктів, необхідних для купірування гіпоглікемії.
Якщо подорожувати літаком

Багато авіакомпаній пропонують спеціальне меню для хворих на цукровий діабет з низьким вмістом вуглеводів, холестерину і жирів. Перед тим, як скористатися послугами авіакомпанії, поцікавтеся про послуги, які вони надають діабетикам. На випадок затримки вильоту або обіду в салоні літака завжди майте з собою трохи їжі, необхідної для контролю цукру в крові.

Якщо хворий перебуває на інсулінотерапії

Якщо у хворого інсулінозалежний цукровий діабет, то в першу чергу слід подумати про те, де і як буде зберігатися інсулін. Цей препарат не можна здавати в багаж, оскільки там він може загубитися або замерзнути. Крім того, інсулін не рекомендується зберігати в багажнику або бардачку автомобіля, оскільки він може перегрітися, що також знизить його ефективність. Тому для інсуліну найкраще мати окрему термосумку.

Якщо ваш інсулін загубився або розбився, то можна придбати аналогічний препарат в країні перебування. Перед поїздкою необхідно з’ясувати, який препарат є кращим в цій країні (місті), а також вивчити пропозиції фармкомпаній.

Майте на увазі, що в жарких країнах інсулін, як правило, засвоюється швидше. Тому, щоб зрозуміти, яка саме доза інсуліну вам потрібна, слід вимірювати рівень глюкози в крові. З цього приводу необхідно заздалегідь проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем.

Якщо під час подорожі хворий заразився кишковою інфекцією, і у нього виникає блювота і діарея, то прийом інсуліну не варто припиняти, навіть якщо хворий тимчасово повинен відмовитися від їжі.

Зміна часових поясів

Якщо ви подорожуєте на значні відстані, то при поїздці відбуватиметься зміна часових поясів. В цьому випадку можливо вам буде потрібно змінити схему лікування. Поговоріть про це зі своїм лікарем.

Майте на увазі, що при подорожі на Схід день стає коротшим, через що вам може знадобитися менша кількість інсуліну. Відповідно, при подорожі на Захід день збільшується, і вам може знадобитися більше ін’єкцій інсуліну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ХАРЧУВАННЯ ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ 1 ТИПУ

ІНВАЛІДНІСТЬ ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ

ДІАБЕТ У ЗНАМЕНИТИХ ЛЮДЕЙ