Вчені з Університету Рокфеллера в Нью-Йорку виявили новий механізм, що стосується відновлення пошкодженої шкіри. Виявилося, що епітеліальні стовбурові клітини зберігають пам’ять про попередні травми та запалення. Це дозволяє їм швидше реагувати в майбутньому.

До цих пір наука визнала догму, що в клітинах організму пам’ять виникає лише в імунній системі, яка має довготривалу пам’ять, специфічну та короткочасну пам’ять про вроджений імунітет, – повідомляє Газета Виборча.

Перша пов’язана з виробництвом специфічних В-клітинних антитіл лімфоцитів і проліферацією Т-клітинних патогенних мікроорганізмів, друга пов’язана з короткочасними змінами в “механізмі” молекулярних механізмів, які зв’язуються з виробництвом білків, які поєднують широкий спектр збудників макрофагів (ці клітини є першою лінією захисту нашого організму).

Дослідники з Університету Рокфеллера в Нью-Йорку заявляють, що у випадку інфекції шкіри або атаки, популяція стовбурових клітин також зберігає пам’ять про цю подію. Вони виявили, що в епітеліальних стовбурових клітинах, внаслідок запалення, відбуваються зміни в організації хроматину, і, крім того, ці зміни зберігаються довго після того як патоген був розбитий. Це виглядає як модифікація макрофагів пам’яті, але різниця в тому, що вона триває.