Представники ВООЗ виступили із застереженням про те, що вживання алкоголю корелює з підвищеним ризиком відразу цілого ряду онкологічних захворювань. Нижнього порогу безпечного вживання алкоголю не встановлено, заявили експерти. Це означає, що фактично будь-яка, навіть мала кількість алкоголю збільшує ризик розвитку раку.

Регулярне вживання алкоголю може спровокувати розвиток як мінімум семи видів раку, йдеться в документі, опублікованому Європейським регіональним бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ЄРБ ВООЗ). Зокрема, вони бачать зв’язок між споживанням спиртного і підвищеною вірогідністю раку товстої і прямої кишки, молочної залози, стравоходу, гортані, печінки, ротової порожнини і горла.

Експерти виявили: чим більше доза споживаного людиною алкоголю, тим вище ризик розвитку раку. «У жінок ризик розвитку раку молочної залози підвищується на 50% при вживанні чотирьох келихів вина в день і на 130% – при восьми келихах», – конкретизували дослідники. Вони підкреслюють: безпечної кількості вживаного алкоголю на сьогоднішній день не встановлено.

Читайте також:  Експерт назвав фактор, який знижує ризик захворіти COVID-19

За словами фахівців, основним канцерогенним компонентом алкоголю є етанол. Він має здатність пошкоджувати клітини, роблячи їх схильними до злоякісного переродження. Ризик раку грудей у ​​випивають жінок збільшується через те, що етанол впливає на жіночі гормони, стимулюючи поділ клітин.

Найвищий ризик розвитку раку виникає в умовах поєднанні алкоголю, констатується в повідомленні ЄРБ ВООЗ.

Джерело: MedikForum

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News