Здоров’я і активність нашого мозку залежать не тільки від регулярних навантажень і спілкування, а й від того, що ми їмо. Розповідаємо, які продукти для нього особливо корисні.

Ніколи не пізно і ніколи не рано починати піклуватися про наш найголовніший орган – про мозок. Скільки б вам не було років, ви завжди можете допомогти собі і зробити захист від вікових змін міцніше і надійніше — в тому числі і за допомогою здорового харчування. Розповідаємо, які продукти варто їсти частіше, щоб знизити ризик вікової деменції і когнітивних захворювань.

Чиста вода

Так-так, звичайна питна вода: вона допомагає розчиняти небезпечний білок, який обволікає нейрони, руйнує зв’язки між ними і заважає проникненню імпульсів. Намагайтеся пити достатньо води протягом дня, не чекайте, поки відчуєте спрагу-цим ви підтримаєте не тільки фізичне здоров’я, але і допоможете своєму мозку довше залишатися активним

Читайте також:  Дієтолог назвала кращі продукти для схуднення під час менопаузи

Кава

Ранкова чашечка кави-ваша таємна зброя в боротьбі з хворобою Альцгеймера. У кавових зернах міститься хімічна речовина, що називається ейкозаноїл-5-гідрокситриптамід (EHT), яке, як показали дослідження на щурах, захищає від хвороби Альцгеймера. До речі, одна чашка кави “підстьобує” вашу пам’ять і протягом години після того, як ви її вип’єте, вам буде простіше запам’ятовувати і обробляти нову інформацію.

Темний шоколад

Кілька шматочків темного шоколаду з високим вмістом какао (і бажано без цукру) – щоденна норма. У какао-бобах багато антиоксидантів, званих флавоноїдами, які буквально омолоджують мозок, так як підсилюють кровообіг в області гіпокампу — ділянці мозку, відповідального за пам’ять і обробку інформації.

Читайте також:  Які генетичні захворювання здатні викликати рак

Спеції

По-перше, ароматні трави і спеції роблять страву смачнішою — без олії, цукру і солі. А, по-друге, багато з них багаті корисними антиоксидантами, які здатні істотно знизити ризик розвитку раку, артриту, депресії і хвороби Альцгеймера.

Зелені овочі

Листовий салат, рукола, шпинат, базилік і петрушка, інша листова зелень — ці смачні овочі здатні «омолодити» мозок на 11 років! Звучить фантастично, чи не так? Тим часом, це правда: листова зелень містить лютеїн, особливий пігмент, яким допомагає збільшувати кількість сірої речовини в тій частині мозку, яка відповідає за пам’ять і здатність до обробки інформації. А так як ми накопичуємо лютеїн протягом усього життя, то ніколи не пізно (і не рано!) почавши.

Читайте також:  Дієтолог розкрив секрет курячого бульйону при застуді

Ягоди

Кілька порцій ягід на тиждень – свіжих або заморожених — дають нам достатньо антиоксидантів, щоб протистояти окислювальним процесам, які знижують захисної функції мозку. Чашка чорниці або полуниці щоранку – і ваш мозок стане молодше як мінімум на 2 роки.

Жирна риба

Риба, особливо та, яка живе в холодних північних водоймах, багата корисним жиром, в якому міститься багато кислот омега-3 — дуже корисних сполук, які здатні зменшувати запальні процеси практично у всіх внутрішніх органах людини. Регулярне вживання жирної риби (не менше однієї порції в тиждень) здатне знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера на 60%.