ГоловнаНовини Здоров'яЯкі аналізи регулярно треба здавати жінкам 18-35 років?

Які аналізи регулярно треба здавати жінкам 18-35 років?

Відвідування гінеколога і мамолога — обов’язкові щорічні процедури для жінок. Але не тільки це. Перевіряти здоров’я необхідно регулярно. Це має на увазі здачу певних аналізів. Які аналізи треба здавати жінкам у віці 18-35 років, розповідаємо в матеріалі.

У лікаря

Вік від 18 до 35 вважається розквітом жіночого здоров’я. Організм рідко подає сигнали про збої самостійно. Більшість жінок вважають: раз нічого не болить, значить, ходити по лікарях не треба. Витрати часу і грошей здаються надмірними.

Однак деякі захворювання протікають безсимптомно. Тому потрібно здавати різні аналізи у віці 18-35 років, щоб вчасно почати в разі необхідності лікування.

Читайте також:  Вчені розкрили незвичайну особливість коронавірусу

УЗД молочних залоз, мамографія

Робити УЗД необхідно раз на рік. Це дозволить помітити кістозні утворення в грудях, оцінити стан молочних залоз при вагітності і годуванні, аналізувати збільшення лімфатичних вузлів, оцінювати стан грудних імплантів (якщо є).

Мамографія буде потрібно для жінок старше 40. Іноді робити дане обстеження призначають більш молодим жінкам. Особливо при ризику розвитку онкології (наприклад, рак грудей у близьких). Мамографія виявляє 95% патологічних утворень в грудях. Відзначимо, що УЗД і мамографію роблять на 5-10 день циклу.

УЗД органів малого таза

Аналіз дозволяє вчасно виявити рак яєчників. Жінки в такому стані рідко відчувають болі, дискомфорт. Зазвичай біль і тяжкість внизу живота проявляються при вже наявному новоутворенні.

Читайте також:  Учені навчилися розпізнавати рак за чотири роки до його появи

Обов’язково брати мазок на цитологію. Аналіз дозволяє визначити передракові / ракові клітини в піхву, шийці матки. Даний вид онкології можна запобігти за допомогою скринінгу. До основної причини недуги відносять вірус папіломи людини (ВПЛ). У деяких країнах навіть пропонують зробити щеплення. Серед симптомів можливого захворювання повторюється кровотеча, виділення з піхви, дискомфорт/біль під час сексу, біль в попереку, втрата ваги.

Ці ознаки можуть говорити і про інші хвороби. Але жінки часто ігнорують подібні сигнали організму. Тому для заспокоєння слід регулярно проводити аналізи.

Аналізи на інфекції по ПЛР

Метод ПЛР застосовують для перевірки на наявність ВІЛ, герпесу, різних статевих інфекцій, кандидозу, вірусу папіломи людини та інших збудників.

Читайте також:  Вчені назвали доступні засоби для зниження холестерину

Багато хто скаже: мовляв, я живу з чоловіком багато років, немає потреби здавати подібні аналізи. Сенс є. Після здачі подібних аналізів жінки з подивом відкривають для себе багато нового. Не потрібно перекладати відповідальність на інших – своєчасна регулярна здача необхідних аналізів дозволить вчасно виявляти захворювання і лікувати їх.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News