Мамине здоров’я – безцінне!

Батьки старіють — і це майже нестерпно. Впевнена, якби ми могли, кожна з нас віддала б що завгодно за додаткові п’ять-десять років для мами. Втім, численні дослідження вже виявили чинники, що істотно впливають на тривалість життя — а це означає, що кожна з нас може дещо зробити, щоб допомогти мамі прожити довше.

Частіше заглядати до мами на чашечку кави

По-перше, спілкування в літньому віці-один з головних факторів, що допомагають зберегти когнітивне здоров’я. По‑друге, саме по собі спілкування і позбавлення від головного ворога всіх літніх людей — самотності — допомагає продовжити життя. Ну, а по-третє, кава дійсно продовжує життя, так як суттєво знижує ризик розвитку захворювань, які тримаються в топі причин ранньої смерті, інфаркту, інсульту, деяких форм раку. Так що забігайте до мами на чашечку-іншу кави і затримуйтеся довше!

…і на обід

Головна умова: нехай ваша мама сама його для вас приготує. Готування – не така вже й проста справа і може стати серйозним фізичним навантаженням. А це саме те, що треба для підтримки здоров’я серця, судин і в кінцевому підсумку — для продовження життя.

Навчіть маму користуватися соцмережами

Ви не повірите, але дослідники з Національної Академії наук США довели: активне використання фейсбуку та інших соціальних мереж може продовжити життя на 12%. Причому це особливо актуально для літніх людей: соцмережі допомагають їм не відчувати себе самотніми, а також допомагають підтримувати активність тих областей мозку, які першими піддаються деменції. Головне-стежте, щоб мама не “зависала” в Інтернеті ночі безперервно!

Частіше «підкидайте» мамі онуків

Ще одне надихаюче дослідження: люди, які багато часу проводять з онуками, в результаті мають більше шансів дочекатися правнуків. Дослідження, що тривало 20 років, підтвердило: бабусі і дідусі, які активно займаються онуками, менше схильні до стресу, гіпертонії і хвороб серця — в першу чергу за рахунок активного способу життя, який доводиться вести, доглядаючи за малими шибениками.

Запишіть маму в бібліотеку

Або купіть їй електронну книгу і завантажте туди побільше романів — дослідження, в якому взяли участь 3500 осіб, підтвердило: книголюби живуть довше. Шанси тих, хто читає не менше 3,5 годин на тиждень, стати довгожителями, вище на 12% – в порівнянні з тими, хто читає менше. І на 27% – порівняно з тими, хто не читає зовсім. До речі, значення мають тільки книги, журнали і статті в Інтернеті не в рахунок.

Дивіться з мамою комедії

Жінки, які люблять від душі посміятися, живуть довше — до такого висновку прийшли норвезькі фахівці в результаті дослідження, в якому взяли участь 33500 осіб. У жінок з хорошим почуттям гумору ризик смерті з будь-яких причин нижчі аж на 48% в порівнянні з дуже серйозними дамами. Справа в тому, що сміх допомагає нейтралізувати стресовий гормон кортизол, який підриває імунну систему і погано позначається на здоров’ї серця, судин, а також обмін речовин.

Виходьте разом на пробіжки

Щогодини бігу продовжує життя на 7 годин-такі висновки зробили дослідники з Університету Айови. Втім, якщо мама не любить бігати, згодиться їзда на велосипеді (знижує ризик смерті від будь-яких причин на 23%) і швидка ходьба знижує ризик на 12%). Оптимальна кількість навантажень — 4 години на тиждень. Погодьтеся, це не так вже й багато!