Лазерна епіляція набуває все більшої популярності в нашій країні. Але не всі бажаючі нею скористатися віддають собі звіт в тому, що це досить серйозна процедура. Її краще проводити тільки в сертифікованих, більш того, спеціалізованих медичних центрах.

Чому обирають лазерну епіляцію

Видалення небажаного волосся на тілі – одна з найдавніших косметологічних процедур. І чим далі людина віддаляється від своїх волохатих предків, тим більше ця процедура буде затребувана.

Але в усі часи перед охочими видалити волосся стояло одвічне питання — ліквідувати їх на короткий період і безболісно або на тривалий час, болісно, але зате надовго. Однак потрібно зауважити, що навіть ті, хто вибрав перше з часом стикаються з аж ніяк не безболісними проблемами: роздратування, вросле волосся — далеко не повний їх список.

Згодом постало і питання ціни на подібні процедури. Знову ж таки, двояко: можна видаляти небажане волосся дешево, але не надовго, а можна позбутися від нього раз і назавжди, проте доведеться за це заплатити адекватно.

Саме тому на зміну технологіям вчорашнього дня: гоління, епіляції воском і цукром, — стали приходити апаратні методи позбавлення від небажаного волосся. Не будемо тут перераховувати всі їх види, скажімо тільки одне – найпрогресивнішою, популярною процедурою стала лазерна епіляція.

Історія розвитку лазерної епіляції

У 1960 році вперше для позбавлення від небажаного волосся був використаний рубіновий лазер з довжиною хвилі 694 нм. У деяких медичних центрах він застосовується, до речі, досі. Головна особливість цього лазера полягає в тому, що використовувати його можна тільки на світлій шкірі і тільки з темним волоссям. У всьому винен меланін — пігмент, що забарвлює нашу радужку очей, волосся і шкіру. Справа в тому, що лазерний промінь з довжиною хвилі 694 нм активно поглинається якраз цим пігментом. Відповідно, на темній шкірі він може залишити світлі плями.

Природно, позбутися небажаного волосяного покриву назавжди захотіли не тільки люди зі світлою шкірою. І в кінці 1990 року з’явився лазер другого покоління — олександритовий. Довжина хвилі такого лазера налаштовується в залежності від кольору шкіри і волосся. Його діапазон — від 700 до 820 нм. Але навіть цей “золотий стандарт” тих часів не зміг задовольнити всі запити. Справа в тому, що він не підходить людям із занадто темною шкірою. Крім того, існував високий ризик отримання опіків, особливо якщо процедуру проводив новачок.

І ось в 1996 році був створений перший ефективний діодний лазер – третє покоління лазерів з довжиною хвилі близько 800 нм, які активно застосовуються в наші дні для епіляції в усьому світі. Його світлодіодне випромінювання дозволяє видаляти волосся будь-якого кольору, крім сивих, і навіть з дуже темних ділянок шкіри. Крім того, при використанні такого лазера немає такого нагріву шкіри, як у решти видів лазера, що практично повністю виключає можливість опіків.

Але і цього інженерам-медикам здалося недостатньо. Наступним з’явився неодимовий лазер з довжиною хвилі 1064 нм. Принцип його роботи полягає в тому, що він впливає не на меланін в волосі, а проникає глибоко під шкіру. Його мета — оксигемоглобін (волосяні клітини в активній фазі росту). Неодимовий лазер, так само як і діодний, з успіхом застосовується для всіх типів шкіри і кольору волосся. Проблема тільки в тому, що сама процедура дуже болюча. Тому неможливо обробити за короткий проміжок часу великі ділянки. Але навіть незважаючи на цей свій мінус даний вид лазера отримав більш широке поширення. Лікарі активно використовують саме його в боротьбі з кондиломами, родимками і судинними зірочками.

Процедури лазерним променем в Києві проводяться при найвищому професійному рівні в косметологічному кабінеті сертифікованого центру Слім. Детальніше на сайті https://lazer-epilyaciya.kiev.ua

Який лазер краще

Стереотипів на цей рахунок існує безліч. Але істина в тому, що лазер просто повинен бути професійного рівня, бажано від відомого у світі виробника. Все залежить насправді від кваліфікації та досвіду лікаря, який проводить процедуру.

Спір про обладнання підігрівають, як правило, ті, хто надає послугу, і витрачають на техніку значні кошти.

Наша рекомендація — не потрібно всерйоз замислюватися про обладнання, на якому ви робили процедуру, або довіряти думкам про те, що якась апаратура більш ефективна, якась – менш. Повірте — ефективність процедури залежить практично тільки від ваших фізіологічних особливостей і професіоналізму лікаря, що проводить цю процедуру.

Але перевірити, яка використовується медцентром або салоном техніка, все ж варто. Якщо ви побачите відверто дешеві, найчастіше китайські аналоги, то найімовірніше ті, хто надає послугу, економлять не тільки на лазері. Дешевизна обладнання частіше стоїть пліч-о-пліч з терміном його служби, і якщо медцентр або салон націлені на довгу роботу в сфері косметології, то вони просто не будуть вкладати кошти в погану медичну техніку.

Кому підходить лазерна епіляція

Перше, що потрібно чітко розуміти: лазерна епіляція — це медична процедура.

Відповідно, у неї є свої показання і протипоказання. З показаннями більш-менш зрозуміло — рішення про те, як вам виглядати, приймаєте тільки ви… Але:

 • якщо у вас швидко і рясно росте волосся на великих ділянках тіла (груди, спина, ноги, живіт);
 • якщо процедури шугарінга та інші види депіляції викликають роздратування шкіри або болючі відчуття;
 • якщо почало з’являтися вросле волосся;
 • якщо у вас запалені волосяні фолікули (так званий фолікуліт);
 • вас від усього цього раз і назавжди врятує саме лазерна епіляція.

Природно, у цієї процедури є і протипоказання. Причому деякі з них абсолютні (такі, за яких процедура взагалі неможлива), якісь- відносні (це коли процедуру провести можна, але тільки за попереднім узгодженням з лікарем).

Отже, абсолютно протипоказана лазерна епіляція при:

 • онкологічних або імунних захворюваннях, включаючи вірусні;
 • цукровому діабеті;
 • лейкозі крові;
 • індивідуальній непереносимості, в тому числі підвищеної світлочутливості.

Відносні протипоказання такі:

 • гострі або хронічні захворювання шкіри;
 • множинні родимки в зонах обробки лазером;
 • наявність опіків, порізів, саден в зонах обробки лазером;
 • варикозне розширення вен;
 • свіжа засмага (менше двох тижнів);
 • простудні захворювання, грип, ГРВІ в активній фазі;
 • алергія в стадії загострення;
 • схильність до утворення келоїдних рубців;
 • вагітність і період грудного вигодовування;
 • вік до закінчення статевого дозрівання;
 • застосування сильнодіючих гормональних препаратів.

Крім того, не можна забувати, що люди хоч і схожі за будовою тіла, але у всіх є індивідуальні особливості. Тому деяким з клієнтів потрібно тільки кілька процедур, а деякі не бачать ефекту навіть після 10-12 сеансів. Давайте розбиратися, чому так відбувається…

Чому потрібно кілька процедур

Більша кількість процедур потрібна зазвичай в таких випадках…

Якщо у вас дуже світле або сиве волосся. Пам’ятайте, ми розповідали вам вище про меланін, на який впливає лазер? Так ось – немає кольору, немає меланіну. Значить, лазеру доведеться попрацювати ще, і ви разом з доктором все-таки знайдете вихід з цієї ситуації.

Якщо ви недавно висмикували волосся з коренем (шугарінг, біоепіляція) або робите це паралельно з лазерною епіляцією. Таким чином ефект від лазера пропадає, навіть якщо ви чітко виконували всі рекомендації лікаря-косметолога. Немає кореня-нема на що впливати. Майте на увазі, перед лазерною епіляцією після шугарінга має пройти два-чотири тижні.

Не рекомендується починати курс лазерної епіляції також в період гормональних змін – це як раз той випадок, коли ви можете не помітити ніякого результату, так як волосся тільки починає з’являтися, фолікули тільки пробуджуються і ще не всі активувалися. Видаляти їх в цей період безглуздо, так як все одно залишиться ще багато інших, на які лазер не впливав, так як волосся у них поки не було. У підсумку, ви можете заплатити двічі за одну і ту ж процедуру.

Коли треба насторожитися

Крім того, поставтеся з настороженістю до “фахівців”, які обіцяють позбавити вас від проблем з небажаними волоссям за одну-дві процедури, та ще й призначають повторну процедуру через один-два тижні після першої. Майте на увазі, якщо ви дійсно хочете позбутися від волосся в деяких місцях назавжди — повторну процедуру треба проводити не раніше ніж через три-п’ять тижнів.

Справа в тому, що будь-який лазер впливає на фолікул через зростаюче в ньому волосся. На жаль, природа волосся така, що росте їх всього 10-20 відсотків з усіх можливих, інші 80-90 відсотків фолікулів знаходяться в сплячому стані і почнуть рости пізніше. Так, постійно чергуючись, вони забезпечують стабільний волосяний покрив. Саме тому для позбавлення від небажаного волосся назавжди і потрібно шість-десять процедур.

Загалом, курс лазерної епіляції — справа не швидка, буде потрібно від 6 до 12 місяців до повного припинення появи нового волосся при, зрозуміло, професійному підході до проведення процедури.

Що не повинно лякати

Лазер — це не віск, він не робить вашу шкіру гладкою після виходу з процедурного кабінету. Крім того, волосся випадає на 10-14 день, паралельно з ним росте нове. На початку курсу може навіть здаватися, що ви витратили гроші і час марно.

Однак ж після другої процедури ви вже помітите, що нового волосся з’являється значно менше, ніж було раніше.

Лазерна епіляція — процедура медична і в кожному випадку індивідуальна. На жаль, ефективність передбачити складно, як і необхідну кількість процедур для досягнення бажаного результату.

На кількість процедур впливає цілий ряд факторів. Це і генетична схильність, і гормональний фон, і ділянку тіла, і тип волосся і шкіри.

Людям з сильним зростанням волосся необхідно враховувати, що для збереження досягнутого результату може вимагатися повторна обробка ділянок тіла щороку, але зі зменшеною кількістю процедур (одна-три в рік).

Треба пам’ятати одне – бути відсутнім ефект від лазерної епіляції не може в принципі. Просто в рідкісних випадках гормональний фон не дає зафіксуватися результату на довгий проміжок часу.

Навіщо голити волосся перед процедурою

Видалити волосся бритвеним верстатом у зонах, де буде використовуватися лазер — це не жарт косметолога, це обов’язкова вимога, безпосередньо пов’язане з ефективністю майбутньої процедури і комфортом для вас під час її проведення. І ось в чому причини:

 • при довгому волосі енергія від лазера може не доходити в достатній кількості до фолікула, а здебільшого губитися в тілі самого волоса;
 • чим довше волосся над поверхнею шкіри, тим болючіше відчувається процедура — ви можете відчувати сильне гаряче поколювання, а у випадках з арександритовими лазерами можуть навіть з’явитися мікроопіки в місцях, де раніше було волосся;
 • процедура діодної лазерної епіляції проводиться з нанесенням контактного гелю, який забезпечує краще охолодження при процедурі і комфортне ковзання по шкірі випромінюючого маніпула лазера. Ну а гель, як ви розумієте, краще видаляється з гладкої шкіри.

*На правах реклами