Це найпоширеніший тип раку у жінок. У кожної восьмої жінки протягом життя буде діагностовано рак грудей. При ранньому виявленні захворювання легко виліковне. Тут ви можете прочитати, на які симптоми потрібно звернути увагу і як їх можна запобігти.

Вам слід звернути увагу на ці симптоми:

  • Вузликова щільність або ущільнення в грудях або пахвах
  • Відмінності у формі чи розмірі грудей.
  • Втягування соска
  • Прозорі або кров’янисті виділення із соску
  • Втягування шкіри грудей в одному місці, помаранчева шкіра чи невеликі ямочки на шкірі.
  • Почервоніння шкіри або лущення
  • Односторонній пекучий або біль, що тягне.

Ці фактори ризику існують

“Ризик розвитку раку грудей безперервно зростає з 25-річного віку. За статистикою найбільшого ризику схильні жінки віком від 65 до 69 років. Існує також ряд інших факторів, що впливають на ризик виникнення пухлини”, – каже лікар-онколог Автомонов Євген.

Читайте також:  Продукти, які зміцнять ваш імунітет у сезон грипу та застуди

До них відносяться:

  • гормони
  • спосіб життя
  • схильність.

1. Як гормони впливають на ризик раку молочної залози

Жіночі статеві гормони естроген та гестаген часто відіграють вирішальну роль у розвитку раку молочної залози. Чим довше рівень гормонів коливається щомісяця, тим вища ймовірність захворювання.

Тому рання перша менструація та пізніше настання менопаузи підвищують ризик раку молочної залози.

“Замісна гормональна терапія також може збільшити ризик. Матері, які також годують своїх дітей грудьми, мають менший ризик, ніж бездітні жінки”.

Чим більше дітей і чим довше період грудного вигодовування, тим нижчий ризик захворювання.

2. Здоровий спосіб життя знижує ризик раку молочної залози.

Відсутність фізичних вправ та надмірна вага також збільшують ризик розвитку раку молочної залози. Фізичні вправи є фундаментальним фактором, що допомагає запобігти раку молочної залози.

Жінки, які фізично активні від 30 до 60 хвилин на день, мають на 20-25 відсотків менший ризик розвитку раку молочної залози, ніж жінки, які не ведуть фізично активний спосіб життя. Це також допомагає не курити та максимально скоротити вживання алкоголю. Тому жінкам слід випивати максимум один келих вина на день.

Читайте також:  Лікар пояснила чому болі в похилому віці ненормальні

Дієта також значно впливає на ризик розвитку раку.

“Позитивний ефект має збалансоване харчування, що складається з великої кількості ягід, фруктів та овочів, особливо капусти. У меню також повинні бути цільнозернові продукти, бобові та горіхи, а от м’ясо та ковбасу слід включати лише два-три рази на тиждень”.

Ви також можете підтримати своє здоров’я, замінивши тваринні олії рослинними. Це не лише допомагає знизити ризик раку молочної залози, а й запобігає розвитку інших видів раку.

Жіночий організм потребує фолієвої кислоти, жирних кислот омега-3, вітаміну D, пре-і пробіотиків і фітоестрогенів. Вони містяться, наприклад, у сої. Жінкам також слід уникати хронічного стресу та забезпечувати здоровий та спокійний сон.

Читайте також:  Чиста вода небезпечна для здоров'я

3. Таку роль гени грають при раку молочної залози.

Існують також фактори ризику, на які ми не впливаємо, наприклад вік або генетика. Близько п’яти-десяти зі 100 хворих на рак молочної залози мають так звані гени ризику, які викликають рак молочної залози. Найбільш відомими є BRCA1 і BRCA2 (BRCA: ген раку молочної залози)”.

Приблизно у 50–80 відсотків жінок із такою генною мутацією протягом життя буде діагностовано рак молочної залози. Тому уникнути захворювання, незважаючи на всі профілактичні заходи, неможливо.

В останні роки час виживання та шанси на одужання від раку молочної залози значно покращилися. Однією з причин цього є те, що рак молочної залози зараз зазвичай виявляється раніше.